Sökmeli Zincir Modeli Nasıl Yapılır ? – Merak Edilen Örgü Modeli Burada

Sökmeli Zincir Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere sökmeli zincir modeli nasıl yapılır bunu anlatacağım. Aslında bu bir örgü modeli değil bir örgü tekniği. Herhangi bir örgü modeli koymak istemediğiniz düz örgü işlerinizde yine de şöyle bir farkı olsun dediğimizde uyguladığımız değişik bir teknik. Buna sökmeli zincir modeli diyoruz buna.

Sökmeli zincir modeli nasıl yapılır ?
Sökmeli zincir modeli nasıl yapılır ?

Normal düz örgü şeklinde örüyoruz ve iki ilmek aralığında yukarıdan aşapıya ilmekleri söküyoruz. Sonra tığ ile boşta kalan ilmekleri zincir olacak şekilde örerek bu sökmeli zincir modelini oluşturuyoruz.

Çilek Örgü Modeli Yapımı videolu anlatım için buraya tıklayınız.

Resimde de gördüğünüz gibi ben bu çalışma için etrofil baby angora yün ip kullandım. Videoda da bunu göreceksiniz. İçeriğinde %15 angora, %35 viskoz ve %50 polyemit ip bulunmaktadır.

Peki bu örgüyü nerelerde kullanabilirsiniz. Daha doğru bu bir örgü modeli olmaktan çok bir örgü tekniği olduğu için bunu nerelerde kullanabilirim diyorsanız. Bir çok örgü işinizde kenar konturları geçer gibi yapabilirsiniz. Genelde sade örgülerde, düz örgüler de kendini daha iyi gösterebilen bir örgü tekniği.

Sökmeli zincir modeli nasıl yapılır ?

Daha önce sökmeli örgü modellerinden ördüyseniz bu teknik siz eçok kolay gelecektir. Ancak ilk defa sökmeli örgü örneği yapacaksanız biraz farklı gelebilir. Çünkü çok daha zor ve uğraştırıcı sökmeli örgü modelleri mevcut.

Bunlardan bir tanesi de daha önceden sizlerle paylaştığım yapımı oldukça uğraştırıcı bir model olan konya şekeri örgü modeli vardı ona bakabilirsiniz.

Şimdi sizleri şiş örgüde tığ yardımı ile yapılan sökmeli zincir modeli tekniği ile baş başa bırakıyorum.

Meak Edilen Sökmeli Şiş Örgü Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.