Şişle Lif Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

2.032
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle lif modeli yapımı paylaşacağım. Alışılmışın dışında tığ ile değilde şişle yapılan lif modeli. Şişle yapılan haroşa örgü ve aralarda model uygulayarak ortaya çıkıyor.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Şişle lif yapımı için ilk olarak şişimize 8 tane ilmek atalım. İlk ilmekle beraber bütün ilmekleri ters örgü yani haroşa dediğimiz örgüyü uygulayalım. İki ilmeği birden örelim ters örgüye devam edelim. İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim.

İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim. İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim. İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim. İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim. İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim.

İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim. İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim. İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim. İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim.

İlk ilmeğide ve bütün ilmekleri de örelim. İki ilmeği bir örelim diğerleri normal ters örgüye devam edelim. Bu şeklilde 4 ilme kalana kadar devam edelim.

Daha sonra ilk ilmeği örelim örerken ilmeği çıkarmadan geri şişimize takalım. ilk ilmeği örelim örerken ilmeği çıkarmadan geri şişimize takalım. Bu şekilde artırma işlemi yapalım ve bu mantıkla ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.