Şişle Çok Kolay Bere Yapımı / Detaylı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle çok kolay bere yapımı paylaşacağım. Kış aylarının olmazsa olması bere yapımına bayılacaksınız. Tığ işi örgüye alışkın olanlar birde bunu denesin.

Malzemeler

  • Şiş
  • Orta kalınlıkta ip
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Şişle bere yapımı için şişimize ilmek atalım. 110 ilmek atalım şişimize. İlk sıramızda 2 ilmeği ters olarak örelim 2 ilmeği düz örgü olarak örelim. 2 ters 2 düz şeklinde örelim. İlk sıramızda 2 ilmeği ters olarak örelim 2 ilmeği düz örgü olarak örelim. 2 ters 2 düz şeklinde örelim. İlk sıramızda 2 ilmeği ters olarak örelim 2 ilmeği düz örgü olarak örelim.

2 ters 2 düz şeklinde örelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Diğer tarafta ters olan 2 ilmeği ters olarak örelim 2 düz olan ilmekleri düz olarak örelim. Ters olan 2 ilmeği ters olarak örelim 2 düz olan ilmekleri düz olarak örelim. 2 ters 2 düz şeklinde örelim.

Ters olan 2 ilmeği ters olarak örelim 2 düz olan ilmekleri düz olarak örelim. 2 ters 2 düz şeklinde örelim. 2 parmak olana kadar örelim yani 13 sıra olacak. Kenar ilmeği ördükten sonra ters örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Kenar ilmeği ördükten sonra düz örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım.

Kenar ilmeği ördükten sonra ters örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Kenar ilmeği ördükten sonra düz örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Diğer tarafa geçince düz olan tarafı ters örgü olarak örelim ters olan tarafıda düz olarak örelim toplam 4 sıra olana kadar devam edelim.

Diğer tarafa geçelim. Kenar ilmeği ördükten sonra düz örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Kenar ilmeği ördükten sonra ters örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Kenar ilmeği ördükten sonra düz örgü olarak devam edelim. En son ilmeği örmeden alalım. Diğer tarafa geçince düz olan tarafı ters örgü olarak örelim ters olan tarafıda düz olarak örelim toplam 4 sıra olana kadar devam edelim. Bu şekilde tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.