Şişle Bot Patik Yapımı / Videolu Anlatım

2.172
A+
A-

Merhaba örgücü hanımlar şimdi sizlere şişle bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 numara şiş
  • 2 adet patiklik ip
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Şişle patik modeli yapımı için ilk olarak şişimize 80 ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğerleri ters örgü ile devam edelim. Sıra sonundaki 1 adet ilmeği sadece düz örelim düzgün olası için.

Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim.

Bu şekilde 15 sıra yapalım. Daha sonra ip değişimi yapalım. Bu sıradan sonra 2 ters 2 düz örgü yapacağız. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Krem ipimizle toplam 23 sıra olana kadar devam edelim. Daha sonra krem ipimizi kopartalım diğer renge geçelim.

1 adet ilmeği sadece düz örelim düzgün olası için. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim.

1 adet ilmeği sadece düz örelim düzgün olası için. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim.

Üst sıraya geçince yine ilk ilmeği boş alalım diğerlerini ters örgü son ilmeği düz örgü örelim. Bu şekilde 15 sıra yapalım kopartalım. Dikim aşamasını bitirdikten sonra patiğimiz kullanıma hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.