Şiş İle Yazlık File Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şiş ile örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yazlık bluz modeli olarak çok yakışır. Bebek battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için şişimize ilmek atalım ilk sırayı ters olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim. 1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim. 1 defa dolayalım sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim.

1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim. 1 defa dolayalım sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim. 1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim.

Bu sırayı bu şekilde örelim. Sıra başına gelince bütün ilmekleri düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim. 1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim. 1 defa dolayalım

Sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim. 1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim. 1 defa dolayalım sıradaki 2 ilmeği sağ taraftan alarak keselim. 1 defa şişimize ip dolayalım iki ilmeği genişletip sağ doğru alarak iki ilmeği bir örerek keselim. Bu sırayı bu şekilde örelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.