Şiş İle Uzun Bot Patik Yapımı

477
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün de sizlerle şiş ile uzun bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz her dilime farklı renk de uygulayabilirsiniz. Günlük olarak kullanabileceğiniz çok rahat bir patik modeli.


Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Tığ
  • Makas

Şiş İle Uzun Bot Patik Yapımı

Şişle bot patik yapımı için şişimize de ben 60 ilmek atalım 4 sıra krem 4 sıra renkli ip 2 sıra Krem 2 sıra renkli ip şeklinde ördüm haroşa olarak 2 diş her ipten kullanılmıştır. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

Dilim yapımı 13 ilmek renkli ip ile ördüm kalan ilmekler şişte kalıyor her sırada 2 ilmek önde bırakarak geri geliyoruz en son 6 ilmek kalıncaya dek krem iple bütün ilmekler örülür 4 sıra 2 diş haroşa dilimlerin arası 2 diş haraşo her bir taraf için 4 dilim toplam 8 dilim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Bu şekilde bot patiğimize devam edelim. Kenarlardan tığ yardımı ile ilmek çıkaralım. Bot patiğimizin bir ucundan diğer ucuna kadar ilmekler çıkarılacak .

Daha sonra sağ ve sol olarak ilmekleri eşi sayı da iki şişimize ayıralım. Ayırdığımız ilmek sayılarını ayırdıktan sonra orta taban için ilmek bırakalım. Bıraktığımız ilmekleri sağ ve sol taraftan sadece gidişlerde birer ilmek keselim. Bu şekilde şişlerimiz de ilmek kalmayana kadar ilmekleri azaltalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.