Şiş ile Saç Bant Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şiş ile yapılan çok kolay örgü modeli yapımı paylaşacağım. Saç bantı modeli yapıp satarak isterseniz sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz. Sadece ters örgü haroşa örgü tekniği ile yapılan bir model.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Saç bantı yapımı için 26 ilmek atalım.Arka sıradan başlayalım. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim. Düz sıraya geçelim. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim en son ilmeğide düz örgü olarak çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim en son ilmeği de düz örgü olarak çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim en son ilmeği de düz örgü olarak çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim en son ilmeğide düz örgü olarak çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri ters örelim en son ilmeğide düz örgü olarak çevirelim.

Ters veya düz örgü tekniği ile haraşo yapalım. Baş çevresine göre ayarlayıp örelim. Videolu anlatımın da 69 sıra haraşo örülmüştür. Orta kısmın burgusu için dikelim. Bu model ile hem siz hem çocuğuza hatta eş dostlarınızın bile beğenip de yapacağınız sevdiğiniz örgü model olacak.

Bu yıl bu model den çokça sipariş alıp satabilirsiniz. Sadece bir renkle değil çıtayı yükseltip renk renk yapıp satabilirsiniz hanımlar.ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.