Şiş İle Saç Bandı Yapımı – Şiş Örgü Saç Bandanası Nasıl Yapılır

Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Merhaba hanımlar sizlere yapımı çok kolay şiş ile saç bandı yapımı göstereceğim. Bu şiş örgü saç bandı modelini kışın rüzgarlı kötü günlerde boynunuza takarak boyun için de kullanabilirsiniz. Bu saç bandı çok geniş olmakta ve pelik örgü örerek şekil veriyoruz bandımıza.

Örnekteki gibi kızın başını şapka gibi sarmış bir pelik örgülü saç bandı yapacağız. Bu örgü için de çeşitli örgü modelleri bilmenize gerek yok. Annenizin örmeyi ilk öğretirken başlangıç olarak size öğrettiği düz örgüyü bilmeniz size yeterli olacak. Çünkü bu gerçekten çok kolay şişle yapılan bir örgü modeli.Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Bu konu oldukça kolay olmakla beraber dikkatlice incelediğinizde şiş ile örgü saç bandı nasıl yapılır anlamış olacaksınız. Daha öncede sizlere örgü saç bandı yapılışı hakkında konular hazırladım.

Size kolay saç bandı yapımı konusunu tavsiye ediyorum.

Malzemelerimiz:

  • Kalın örgü ipi
  • Küçük boyda kalın ip için uygun numaralı şişler
  • Makas
  • Kalın iğne

Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Şiş ile kolay örnek olan bu saç bandı boyunluk gibi kullanan modelimiz, bize nasıl kullanabileceğimizi göstermek için kendi resmini çekmiş.

Resimli anlatımla şiş ile saç bandı yapımı

Şimdi sizlere şiş örgü saç bandı yapımı konusunu anlatmaya başlayacağım.

Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

On iki ilmek yaparak başlıyoruz örgümüze. Burada sadece düz örgü mevcut. On sıra bir baştan diğer başa düz örgüyü örüyoruz.

Kızlar İki Renkli Örgü Bandana Yapılışı konusuna baktınız mı ?

Sonra on iki ilmeğimizi üç parçaya bölüyoruz dörder ilmek olarak ve başımızın büyüklüğü kadar bu üç bantı ayrı ayrı birbirinden bağımsız şekilde örüyoruz.

Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Örgümüz istenilen uzunluğa gelince pelik örgüyü bu üç tane bantı birbirine örerek  oluşturuyoruz.

İki uç kenarı birbirine dikiyoruz ve başınıza veya boynunuza aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Güle güle kullanın bu çok kolay örülen bandanayı.Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım Şiş ile saç bandı yapımı resimli anlatım

Evet hanımlar bu kadar basit ti konumuz. Sadece düz örgü yaparak örgü örüyoruz ve yukarıdaki sırayı takip ederek örgü saç bandı yapımı öğrenmiş oluyoruz.

Bir sonraki saç bandı örgü modelleri yapılışı konumuzda görüşmek üzere kendinize iyi bakınız.

 

Facebook Yorum
2
4

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe