Şiş İle Roba Modeli Yapımı

29.452
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şiş ile roba modeli yapımını paylaşacağım. Tığ işi sevenler bu modelin sayılarımı değiştirerek tığ işi de örebilirsiniz. Pembe renkte örerek kız çocuklarına daha uygun olacak şekilde yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3 numara şiş

Yapımı

Şiş işi roba yapımı için öncelikle seksen ilmekle başlayalım. Önden de arkadan da düz olacak şekilde haroşa yapalım. Bu haroşayla sıranın sonuna kadar gelelim. Son ilmeği örmeden sağ şişi öne alalım girişte örelim. Dört sıra bu şekilde haroşa yapalım.

Önler için 16 ilmek ayıralım. Kollar için de 11 ilmek ayıralım. Arka için de 22 ilmek ayıralım. Tekrar kol tarafına gelince 11 ilmek daha ayıralım. Bu şekilde işaretlerimizi koyalım.

Üç ilmek alalım ikisini örelim bir alalım. 7 kenar bantı olacak şekilde örmeye devam edelim. İki sıra da bir desen vereceğimiz için beş ilmek çıkaralım. Üç ilmeğe batıp beş ilmek çıkaralım. İşaretlediğimiz yere kadar düz örelim.

Ortadaki ilmeği örelim sol taraftaki üç ilmeğe tekrar batıp beş ilmek çıkaralım. Sonrasını düz örelim. Ön yüze geçelim artırma yerine kadar ilerleyelim. Öncesinde üç ilmeğe batıp beş ilmek çıkartalım. sol taraftanda beş ilmek çıkaralım.

Bir desen bir düz örerek ilerleyelim. Kenar haroşası yapalım ve gövde ve kolları ayıralım. Kol kısmına gelene kadar örelim. Artırma yerindeki ilmeğe kadar gelelim.

Bu şekilde kol kısmı kesilmiş olacaktır. Arka kısmını devam ettirelim. Tersini çevirelim ve bütün ilmekleri örelim. Ters örerek ilerleyelim. Kol kısımlarına gelince direkt karşıya geçelim. Bu şekilde bebek robamız tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.