Şiş İle Örgüde İlik Açma Tekniği

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örgü de ilk açma tekniğini göstereceğim. Yelek modellerinde ilk nasıl açılır bilmeyenler için çok pratik yapım. Sadece yelek modellerinde değil hırka modellerin de veya bluz modellerinde bu tekniği kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Şimize ilmek kesmek 11 ilmek üzerinden anlatacağım. İlk 4 ilmeği örelim. 4. ilmekle 5. ilmeğide aynı anda örerek eksiltme yapalım. Şişimize ilmeği geri alalım tekrar eksiltme yapalım yani yan yana 3 ilmek keselim. Diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Baştaki 4 ilmeği yine örelim. Boşluğa gelince 3 adet ilmek çıkaralım.

Diğer ilmekleri aynı şekilde örelim. Diğer kısma gelince örgümüze devam edelim. Belli sıra istediğimiz aralıklar da örgü örelim. Daha sonra İlk 4 ilmeği örelim. 4. ilmekle 5. ilmeğide aynı anda örerek eksiltme yapalım.

Şişimize ilmeği geri alalım tekrar eksiltme yapalım yani yan yana 3 ilmek keselim. Diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Baştaki 4 ilmeği yine örelim. Boşluğa gelince 3 adet ilmek çıkaralım. Diğer ilmekleri aynı şekilde örelim. Diğer kısma gelince örgümüze devam edelim.

Belli sıra istediğimiz aralıklar da örgü örelim. Daha sonra İlk 4 ilmeği örelim. 4. ilmekle 5. ilmeğide aynı anda örerek eksiltme yapalım. Şişimize ilmeği geri alalım tekrar eksiltme yapalım yani yan yana 3 ilmek keselim. Diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Baştaki 4 ilmeği yine örelim. Boşluğa gelince 3 adet ilmek çıkaralım.

Diğer ilmekleri aynı şekilde örelim. Diğer kısma gelince örgümüze devam edelim. Belli sıra istediğimiz aralıklar da örgü örelim. İstediğimiz aralıklarda aynu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.