Şiş İle Köprü Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şiş ile köprü örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Çeyizlik örgüler için kolayca yapılacak bir modeldir.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3,5 numara şiş

Yapımı

Şiş ile köprü örgüsü yapımı için öncelikle düz bir şekilde örmeye başlayalım. Arka tarafını çevirelim. İlkini tek olarak şişe alalım. İpi arkaya alıp bir tane çıkaralım. İki ip çıkarıp ipi arkaya alalım.

Bir ip çıkaralım ipi öne alalım. İki ip çıkaralım arkaya alalım. Bir ip çıkartıp ipimizi öne alalım. İpi arkaya alıp bir tane çıkaralım. İki ip çıkarıp ipi arkaya alalım. Bir ip çıkaralım ipi öne alalım.

İki ip çıkaralım arkaya alalım. Bir ip çıkartıp ipimizi öne alalım. Çevirelim burada da birinci ilmeği boşta alalım. Bu sırayı da bu şekilde tersten örelim. Ön yüzünü çevirelim.

İlk olarak tek çıkarıp ipi öne alalım. İpi arkaya alıp bir tane çıkaralım. İki ip çıkarıp ipi arkaya alalım. Bir ip çıkaralım ipi öne alalım. İki ip çıkaralım arkaya alalım. Bir ip çıkartıp ipimizi öne alalım. İpi arkaya alıp bir tane çıkaralım. İki ip çıkarıp ipi arkaya alalım.

Bir ip çıkaralım ipi öne alalım. İki ip çıkaralım arkaya alalım. Bir ip çıkartıp ipimizi öne alalım. Bu şekilde modelimiz oturmuş olacaktır. İstediğiniz boyuta getirene kadar örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.