Şiş İle Kolay Örgü Modeli Yapımı

1.225
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere şiş ile kolay örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu modeli yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Sıkılmadan yapabileceğiniz kolay ilerleyen bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İki şiş
  • Makas

Yapımı

Şiş işi kolay örgü modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. İpi atalım ve düz örgüyle başlayalım. Bir düz bir ters örerek lastik yapalım. Lastik modelini yaparak ilerleyelim sıra sonuna kadar.

Çevirelim yine aynı şekilde düzü düzden tersi tersten alarak devam edelim. Hepsini örelim baştakileri de mutlaka örelim. Bir düz bir ters olarak lastik modelimizi yapalım. Sıra sonuna kadar örelim.

İlk ilmeği düz olarak örelim. Diğer ilmeği içeriden şişi geçirelim. İki kez ipi saralım ve ilmeği çıkaralım. Yanındakine içten batalım,iki kez dolayalım ve ilmek çıkaralım. Yine diğerine geçelim iki kez saralım ilmeği çıkaralım. Yanındakine iç kısımdan batalım, iki kez dolayalım ve ilmek çıkaralım.

Yine diğerine geçelim iki kez saralım ilmeği çıkaralım. Başa kadar sara sara bu şekilde gelelim. Bir ilmeği iki ilmek yapıp başa kadar gelelim. Son ilmeği de içinden geçirerek kenarının düzgün olmasını sağlayalım. Çevirelim tekrar düz olarak örelim.

Doladığımız ipin iki tanesini alalım ve tekrar şişe takalım. İpi arkaya alalım içerisinden geçelim ve arka ilmeği öne alalım. Örelim ve ilmeği çıkaralım ve kalan ilmeği de yine örelim. Bu şekilde devam edelim. Modelimiz bu şekilde ilerliyor. İstediğiniz boyuta gelene kadar aynı devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.