Sıralı Papatya Çiçekli Kare Lif Modeli

838
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kare lif modeli yapımını paylaşacağım. Tığ işi kolayca örülen bir lif modeli. Çeyiz örgülerinde çok şık duracaktır.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta lif ipi
  • 7 numara Tığ
  • Makas

Yapımı

Sıralı kare lif yapımı için öncelikle 95 zincir çekerek başlayalım. 4 ve katları olmak üzeri örgüyü ayarlayabilirsiniz. 6. zincire batalım . Bir dolayıp iki defa battığımız trabzan yapalım. Bir zincir çekip atlayalım. İkinciye trabzan yapalım.

Bir dolayıp iki defa battığımız trabzan yapalım. Bir zincir çekip atlayalım. İkinciye trabzan yapalım. Bir dolayıp iki defa battığımız trabzan yapalım. Bir zincir çekip atlayalım. İkinciye trabzan yapalım 41 kutucuk oluşturalım. 4 zincir çekip çevirelim. Trabzan üzerine trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın üzerine batarak fıstık yapalım.

Bir ötekine batarak fıstık yapalım. Üçünü birden toplayalım. Fıstıkları uzun tutalım. Kapatıp sıradaki trabzana trabzan yapalım. İlmeği genişletelim trabzan arasına batarak fıstık yapalımç Bu şekilde devam edelim. Köşeye trabzan yapalım. 4 zincir çekip çevirelim.

Sıradaki trabzanın üzerine trabzan yapalım. Bir zincir çekip tığa dolayalım ortaya batarak fıstık yapalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım ve kapatalım. 1 zincir çekelim dolayalım trabzanın tepesine trabzan yapalım. 1 zincir çekelim dolayalım trabzanın tepesine trabzan yapalım.

Çiçeğin orta yuvasına batarak fıstık yapalım ve kapatalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Sarı ipe geçelim ve sabitleyelim. Çevirelim ve trabzanın tepesine batalım. Tığa dolayalım trabzanın tepesine trabzan yapalım. 1 zincir çekelim fıstığın tepesine batarak trabzan yapalım.

1 zincir çekelim ilmeği genişletelim. Araya çiçekleri yapalım. Trabzan tepesine batarak fıstıkları yapalım. Sıradakine üçüncüyü yapalım ve üçünü bir toplayalım. Trabzan tepesine batarak fıstıkları yapalım. Sıradakine üçüncüyü yapalım ve üçünü bir toplayalım.Bu şekilde bir sıra beyaz bir sıra sarı giderek lifimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.