Sıralı Örümcek Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere sıralı örümcek oyası yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini ister günlük ister çeyizler için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Sıralı örümcek oyası yapımı için öncelikle tığ battı üzerine kutucuklar yaparak devam edelim. İki zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girelim iki iki çekelim. 2 zincir çekelim başına bir aldım yandakine girdi iki iki çektim. İki zincir yandakine girdim iki iki çektim. İlk sırayı bu şekilde devam ettirelim.

İkinci sıraya geçelim. İlk kutucuğa ipi sabitleyelim. Çok büyük olmayacak şekilde örümcek çekelim yandaki örümceğe girip kapatalım. Tekrar örümcek çekelim hepsinin boyutunu aynı yapalım yandakine girip kapatalım. Örümcek çekelim diğer yandaki kutucuğa girip kapatalım.

Çok büyük olmayacak şekilde örümcek çekelim yandaki örümceğe girip kapatalım. Tekrar örümcek çekelim hepsinin boyutunu aynı yapalım yandakine girip kapatalım.

Örümcek çekelim diğer yandaki kutucuğa girip kapatalım. Örümcek çekelim ve bu şekilde devam ettirelim. Son sıra için pembe ipe geçelim. Başına iki kez alalım. Ön yüzündeki kanatları çekelim iki ve üçüncüyü çekelim. İçine girelim 2 alalım iki iki çıkış yapalım.

4 zincir çekelim başına iki alalım zincirle yuva yapalım. İki iki çekelim. Bu noktada 5 zincir çekelim iki trabzan arasına girip kapatalım. Trabzan yapmaya devam edelim. İki iki çekelim. Başına iki alalım çekelim iki çekelim 4 yapalım. Bu şekilde son sırayı tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.