Sıralı Kare Lif Modeli Yapımı

891
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere sıralı kare lif modeli yapımını paylaşacağım. Tığ işi severlerin kolayca yapabileceği bir örgü modeli. İsterseniz çeyizleriniz için de bu lif modelini örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Sıralı kare lif modeli yapımı için öncelikle 90 zincir çekerek başlayalım. Zincirleri hafif genişçe çekelim. Tığa dolayalım 5. ye trabzan yapalım. 1 zincir çekelim dolayalım bir zincir atlayalım ve bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzanlar yapalım.

Bir zincir çekelim dolayalım ve 2.ye trabzan yspalım. 39 tane kutucuk oluşturalım. Beyaz ipi bırakalım diğer ipi sabitleyelim. Çevirelim ve 4 zincir dolayıp sıradaki trabzana bir trabzan yapalım. Tığa dolayalım yuvaya batarak fıstık yapalım. 4 defa sarıp fıstık yapalım.

2 zincir çekelim 4. Kutucuğa 4 defada sardığımız fıstık yapalım. 4 zincir çekelim aynı yuvaya başına dolamadan batalım. 4 zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 2 zincir dolayalım ve 4. Kutucuğa bir fıstık yapalım. Tek seferde kapatıp 4 zincir çekelim.

Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım.4 zincir çekelim aynı yuvaya başına dolamadan batalım. 4 zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 2 zincir dolayalım ve 4. Kutucuğa bir fıstık yapalım. Tek seferde kapatıp 4 zincir çekelim. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım.

Bu şekilde sıranın sonuna kadar gelelim. Sonda 4.ye bir fıstık yapalım. Kapatıp dolayalım ve trabzana trabzan yapalım.1 zincir tığa dolayalım ve zincirin köşesine batarak trabzan yapalım. Beyaz ipe geçelim köşeye batıp içinden ipi çıkaralım.

Tığa dolayalım 5. ye trabzan yapalım. 1 zincir çekelim dolayalım bir zincir atlayalım ve bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzanlar yapalım. Bir zincir çekelim dolayalım ve 2.ye trabzan yspalım. 39 tane kutucuk oluşturalım. Bir maviden bir beyaz sıradan örerek devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.