Sıralı İğne Oyaları – Sıralı İğne Oyası Modelleri Ve Yapılışı – Hobi İşleri

7.858
A+
A-

Sıralı iğne oyası modelleri ve yapılışı

Merhaba hanımlar sizlere birbirinden güzle ve faydalı iğne oyası hakkında konular paylaşmaya bugün de sıralı iğne oyaları konumuz ile devam ediyorum.

!!! Bu konumuzda sizlere onlarca sıralı iğne oyaları için resimli örnekler göstereceğim. Daha sonra videolu anlatımla bir tanesi yazı içinde geri kalanı konun en sonunda olmak üzere toplamda 8 adet sıralı iğne oyası modelleri ve yapılışı göstereceğim. !!!

Sıralı iğne oyası ne demek :

Sıralı iğne oyaları demek iğne oyası yazma kenarı veya iğne oyası tülbent modelleri yaparken belirli bir ana modeli olmadan komple tüm iğne oyası boyunca aynı modelin sıra ile tekrar edilmesinden oluşan modellere verilen isimdir. Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri

Bunu yukarıdaki resme bakarak çok daha iyi anlayabilirsiniz. Sıralı iğne oyaları daha sadece bir görünümü olur ama zarif ve şıklığını kaybetmez. Çünkü yazma veya tülbentinizin kenarına sıralı iğne oyası modelleri yaparken belirgin öne çıkan her hangi bir model yoktur.

Hanımlar hanımlar için paylaştığım İğne Oyası Hanımeli Çiçeği Yapımı konusuna bakmadan geçmeyiniz.

Diğer iğne oyası modelleri yaparken ana modelin aralarına çim yapılır iğne oyası dağ modeli yapılır, sinek kanadı modelleri serpiştirilir ve değişik iğne oyası modelleri ile iğne oyası çiçek modelleri ile süslenir. Sıralı iğne oyalarında ise baştan sona ara vermeden aynı model işlenir.

İğne oyası gibi el emeği ürünlerin kıymeti

El emeği ürünler, eskilerden beri herkesin büyük bir zevkle kullandığı ürünlerdir. Ürünler her ne olursa olsun içinde el işçiliği varsa hem manevi güzelliği hem de görsel güzelliği 2 kat daha fazladır. Hele bir de bu el emeği ürünler, sevdiğimiz insanlar tarafından yapılmış ve bize hediye edilmişse, ömür boyu onları saklamak isteriz.Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri

Birçok çeşidi olan örgü, dantel gibi elişilerinin içinde en çok yapılan ve en çok kullanılan model; sıralı iğne oyaları modelleridir. Hemen hemen her yazmada sıklıkla rastladığımız sıra işi iğne oyaları yapımı çok zor olmayan, ancak yine de emek isteyen bir oya çeşididir.

Her genç kızın çeyiz sandığını süsleyen ve dolduran el emeği göz nuru eşyaların arasında yerini alan sıra işi iğne oyası örnekleri, birbirinden renkli modellerle sandıkların baş tacı olmaktadır. Günlük hayatta da çok fazla kullanılan sıralı iğne oyası modelleri görünüş itibari ile oldukça kibar bir görünüme de sahiptirler.

Çilek seven hanımlar sizlere nefis bir iğne oyası konusu olan İğne Oyası Çilek Modeli Yapımı konusunu tavsiye ediyorum bakmadan geçmeyiniz.

Sıra iğne oyası örnekleri videolu anlatımlar ve resimli anlatımlar ile internet sayfalarında çok fazla sayıda mevcuttur. Daha önceden hayatınızda bir kere bile oya yapmışsanız eğer, sıralı iğne oyası modeli yapmak da sizin için oldukça kolay olacaktır.Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri

Yapmanız gereken, yazmanızı seçtikten sonra ona uygun renk ve numaralarda ip ve iğne seçmek olacaktır. Yazmanın etrafını zürafa diye ya da başka yörelerde farklı isimleri olan teknik ile bir defa dolandıktan sonra yazmanın zeminini hazırlayın ve üzerine de seçmiş olduğunuz iğne oyası modelleri hangisi ise onu yapmaya başlayın.

İğne oyası örnekleri, çok farklı şekiller alarak eskilerden günümüze kadar gelmiştir. Her şeyde olduğu gibi, eskilerin iğne oyaları tekrar moda haline geldiği bile olmuştur.

Sıralı iğne oyası yapımı videolu anlatım

Ancak eski modeller yerine yeni iğne oyası modelleri daha çok talep görmekte ve oya severler tarafından daha çok tercih edilmektedir. İğne oyası yapmak ince bir işçilik istediği için, sabır ve biraz da zaman gerektiren bir olaydır.

Piyasada yeni çıkan yazma modellerine en son iğne oyası örnekleri yapmak iyi bir seçim olacaktır. Çünkü değişik iğne oyası modelleri her zaman için ilgi çekici olmakta ve herkes tarafından beğeni ile kullanılmaktadır.Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri

İğne oyalarını kendiniz yapabileceğiniz gibi satın almanız da mümkündür. Yeni farklı iğne oyası modelleri sadece yazmalarda oya olarak değil, isteğe bağlı kolye olarak da yapılmaktadır. Böylece yazma kenarlarında olan değişik iğne oyaları, yazmalar eskise bile geri dönüşüm olarak kolye şeklinde değerlendirilebilir.

Oya yapmak isteyenler ve oyaya ilgisi olan herkes farklı iğne oyaları deneyerek birbirinden güzel oyalar üretebilir ve isterlerse yaptıkları bu oyaları satışa sunabilirler. Ayrıca yakın çevrenize satabileceğiniz gibi, internet üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Resimlerle sıralı iğne oyaları örnekleri

Şimdi sizlere bol bol resimli sıralı iğne oyaları örnekleri paylaşmak istiyorum. Umarım bu sıralı iğne oyası modelleri hoşunuza gider.

Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri Sıralı iğne oyaları ve sıralı iğne oyası modelleri

Sıralı İğne Oyası Modelleri Ve Yapılışı

Hanımlar buraya kadar sizlere sıra işi iğne oyaları örnek çalışmaları gösterdim sizlere fikir vermesi açısından.

Şimdi de sizlere bir dizi sıralı iğne oyası modelleri ve yapılışı örnekleri göstereceğim.

Videolu olarak göstereceğim bu iğne oyası yapılışları çok hoşunuza gidecek.

Sıra işi iğne oyası yapılışı

Sıra işi iğne oyası yapımı

Sıra işi iğne oyası örnekleri yapımı

Sıralı iğne oyası modeli

Sıralı iğne oyaları yapılışı

Sıra işi iğne oyaları yapımı

Sıra iğne oyası örnekleri yapılışı

Facebook Yorum
5
3.2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe