Sıralı Dağlar Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere sıralı dağlar örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yelek, kazak, battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Çeyizlerde mutlaka olması gerek kolay bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Sıralı sağlar örgüsü için 4 ve 4 ün katları+ 3 olmak üzere ilmek atalım. İlk sırayı ters olarak örelim. Birinci sıramızı bu şekilde tersten başa kadar örelim. İlk ipi boşta alalım.

Tepeye bir alalım ipi arkadan şişin üzerine saralım 3 ilmek saralım ve arasından geçirelim. Tepeye bir kez alalım ve 3 ilmeği bir örelim. Ve şişten çıkaralım. Tepeye bir kez saralım üçüncü ilmeğin arasından geçirelim tepeye bir kez daha saralım ve üç ilmeği birden örelim.

Tepeye bir kez alalım ve 3 ilmeği bir örelim. Ve şişten çıkaralım. Tepeye bir kez saralım üçüncü ilmeğin arasından geçirelim tepeye bir kez daha saralım ve üç ilmeği birden örelim. Tepeye bir kez alalım ve 3 ilmeği bir örelim. Ve şişten çıkaralım.

Tepeye bir kez saralım üçüncü ilmeğin arasından geçirelim tepeye bir kez daha saralım ve üç ilmeği birden örelim. İpi ters olarak alalım ve örelim. Arka yüze geçelim. Birinci ilmeği boşta alalım.

İki ilmeğin ikisini bir örelim. Ters örerek devam edelim. İkisini bir yine tersten örelim ve çıkaralım. Birinci ilmeği ters örelim. Üçüncüye kadar ters örelim ve iki ilmeği birlikte örelim ve çıkaralım.

Ters örerek devam edelim. İkisini bir yine tersten örelim ve çıkaralım. Birinci ilmeği ters örelim. Üçüncüye kadar ters örelim ve iki ilmeği birlikte örelim ve çıkaralım. Bu şekilde modelimizi oluşturalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.