Sevimli Sepet Yapımı / Kendin Yap

Merhaba hanımlar bugün sizlere sevimli sepet yapımını paylaşacağım. Eski veya fazla kovaları değerlendirebileceğiniz muhteşem bir geri dönüşüm. Her türlü kullanabileceğiniz eğlenceli bir sepet modeli.

Malzemeler

  • Parça kumaşlar
  • Kova
  • Dikiş malzemeleri
  • Silikon tabanca

Yapımı

Sepet yapımı için öncelikle kovanın etrafını saracak şekilde bir parça kumaş keselim. Sonra kovanın içi için de bir yuvarlak keselim. İki parçayı birleştirip dikelim. Ağız kısmını kıvırıp kovanın içerisine yerleştirelim.

Kovanın dışı için polar kumaş keselim. Silikon tabanca ile kovanın dışına yapıştıralım. Fazlalıkları kutunun altına kıvırarak yapıştıralım. Tabanı için kapağın kenarlarını keselim.

Farklı renkte bir kumaş ile kaplayıp yapıştıralım. Kovanın altına yapıştıralım. Kovayı tamamladıktan sonra peluş civcivin yapımına geçelim. Büyük yuvarlak bir kumaş keselim. İğne ile kenarlarını teğelleyelim. İçini elyafla dolduralım ve dikelim.

Bir ip yardımıyla yarısından daha az kısmı üstte kalacak şekilde bağlayalım. Polar kumaşla da ayak ve ellerini yapalım. Aynı şekilde içini elyafla doldurup dikelim. Son olarak tüm parçaları birleştirip civcivi sepetin ön kısmına yapıştıralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.