Selanik Patik Modeli

2
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere selanik modeli ile patik yapımı anlatacağım. Selanik patik modeli yapımı için tek renk tercih edilmiş sizler istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bu modeli isterseniz ebruli iple de deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • Şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Patik modeli yapımı için 3 ve 3 ün katları şeklinde ilmek atalım. 81 adet ilmek atalım. 27 adet ilmeği ters örgü olarak örelim. Ortada olan 27 adet ilmeği ise 1 ters 1 düz şeklinde devam edelim sonda 27 adet ilmek kalana kadar. Kalan 27 adet ilmeği de ters örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ters örgü olarak örelim.

Ortada olan 27 adet ilmeği ise 1 ters örelim sıradaki düz örgüyü düz ilmeğin içine değil bir alta batarak düz örgü olarak örelim. Sıradaki ilmeği ters örelim diğer ilmeği alta oluşan boşluğa batarak düz örgü olarak örelim. Ters örgü olarak örelim.

Ortada olan 27 adet ilmeği ise 1 ters örelim sıradaki düz örgüyü düz ilmeğin içine değil bir alta batarak düz örgü olarak örelim. Sıradaki ilmeği ters örelim diğer ilmeği alta oluşan boşluğa batarak düz örgü olarak örelim. 27 ilmeği tamamlayalım.

Kalan 27 adet ilmeği de ters örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ters örgü olarak örelim. Ortada olan 27 adet ilmeği ise 1 ters örelim sıradaki düz örgüyü düz ilmeğin içine değil bir alta batarak düz örgü olarak örelim. Sıradaki ilmeği ters örelim diğer ilmeği alta oluşan boşluğa batarak düz örgü olarak örelim.

Sıradaki ilmeği ters örelim diğer ilmeği alta oluşan boşluğa batarak düz örgü olarak örelim. 27 ilmeği tamamlayalım. Kalan 27 adet ilmeği de ters örgü olarak örelim. Bu şekilde modeli istediğimiz sıraya gelene kadar devam edelim. Daha ayrıntılı anlatım için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.