Selanik Örgü İle Bebek Patik Modeli Yapımı

2.422
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bebek patik modeli yapımını paylaşacağım. Bebek patiğimiz selanik örgüsüyle daha güzel bir model oluyor. İsterseniz üstüne aksesuarlar da ekleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Selanik örgüsüyle patik yapımı için öncelikle 47 ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım. Diğerlerini ters örgüyle örelim. 5 sıra haroşa yani ters örelim. Kenarlarının düzgün olması için son ilmeği düz örelim. 5 sır ördükten sonra ilkini örmeden alalım.

İkinciyi ters üçüncüyü de düz örelim. Boşluğa batıp çıkaralım ipi arkaya alalım. Düz örelim ve ipi öne alalım. Tekrar ters örgü yapalım ipi arkaya alalım batalım ve düz olarak örelim.

Bir ters bir düz olarak bu sırayı bitirelim. Çevirelim ilk ilmeği ters örmeden alalım. Düz örelim bir alta batalım. İpi öne alalım düz olarak alt boşluktan batalım. İpi öne alıp ters örgüyü örelim. Bu şekilde selanik örgsünü uygulayalım.

7 sıra uyguladıktan sonra ilk ilmeği ters alıp arkaya geçirelim. İlk baştakiyle beraber düz örmeye devam edelim. 9 ve 10. ilmeği birlikte alalım ve tek çıkaralım. İlk ilmeği yine örmeden alalım ve arkaya atalım.

Düz olan yeri bu şekilde yapalım. Diğerlerini yine ters olarak örelim. 9 ve 10. ilmeği birlikte alalım ve tek çıkaralım. İlk ilmeği yine örmeden alalım ve arkaya atalım. Düz olan yeri bu şekilde yapalım. Diğerlerini yine ters olarak örelim.

12 ilmek sağ ve solda kalana kadar bu şekilde örelim. Bütün ilmekleri düz olarak örmeye devam edelim. Arka kısmını da haroşa olarak örelim. 3 sıra yaptıktan sonra keselim. İğnee geçelim ve ilmekler karşılıklı gelecek şekilde dikelim. Etrafından kurdele de bağladıktan sonra patiğimiz tamamlanmış olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.