Sade Çiçekli İğne Oyası Yapılışı Resimli Anlatım – Kolay İğne Oyası Yapımı

Sade Ama Güzel Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

Merhaba hanımlar sizler için zor olmayan güzel şık ama sade çiçekli iğne oyası yapımı anlatacağım. Bende iğne oyası öğrenmek isterim yapmak isterim ama beceremem demeyin. İsterseniz yapabileceğiniz modellerden birisini birazdan sizlerle birlikte yapacağız.

sade çiçekli iğne oyası yapımı
Basit ve sade çiçekli iğne oyası yapımı

İğne oyasının genel teknikleri zürafa ve pırpırdır bunları sitemizdeki iğne oyası zürafa yapımı yada iğne oyası pırpır yapımı kısımlarından bularak yapabilirsiniz. Yapacağımız model yeni başlayanlar için uygun bir model olacak. Zürafa ve pırpırı yapabilen her türlü iğne oyasını kolaylıkla yapar hazırsanız başlayalım.

İğne Oyası Pırpır Yapımı

İlk olarak zürafa yapıyoruz ve içine geri dönüş yaparak bu zürafanın içine beş tane pırpır yapalım. Son pırpırın üst kısmına düğüm ile geçiş yapalım. En başta olan pırpıra ip uzatarak geçiş yapalım. İçine ufak bir pırpır yapalım ve arada geçirdiğimiz ipler içinde kalacak şekilde sırayı zürafa yaparak tamamlayalım. Eksiltme yapmış olalım yine aradan ip geçirerek diğer sıraları da aynı şekilde tamamlayalım. Ufak pırpırı yaptığımız her sırada yine pırpır koyalım.

Üst üste pırpır modeli yapımı

İkinci yaprak içinde yine aynı işlemi uygulayacağız. Beş tane pırpır yapacağız ve son pırpırın üst kısmına geçiş yaparak eksiltme yapacağız. Kenarlarda yaptığımız pırpırları bu yaprak da diğer kenardan yapacağız.

İki yaprağın ortasından düğüm atalım. Arada kalan köprü gibi boşluğa iki tane pırpır yapalım. Son pırpırın üst kısmına geçiş yapalım. Tersini çevirerek diğer pırpırla bağlantı olması için bir zürafa yapalım. İçine on üç tane pırpır yapalım ve farklı renk ipe geçerek yaptığımız pırpırların ilkine düğüm atalım. Hepsinin içlerine batarak sırayı zürafa  ile tamamlayalım ve ikinci sırayı da yine zürafa yaparak tamamlayalım.

Yapmış olduğumuz zürafanın ilk olanının içine düğüm atalım. Yine farklı renk kullanıyorum resimde görmüş olduğunuz gibi.

Sinek kanadı yapacağız şimdi. Bunun için ilk zürafaya bir pırpır yapıp pırpırın üst kısmına geçiş yapalım ve alttaki zürafaya inerek sıkı bir düğüm atalım. İlk sinek kanadımız yapılmış olduk böylece. Her zürafanın içine birer tane sinek kanadı yaparak on iki tane sinek kandını tamamlayalım.

İğne Oyası sinek Kanadı Yapımı için buraya yada aşağıdaki resme tıklayınız.

Çiçeğe başlarken yapmış olduğumuz iki tane pırpır vardı onların ikisine bağlantı şeklinde bir zürafa yapalım ve içine üç tane minik pırpır yaparak modelimizi tamamlayalım. Görmüş olduğunuz gibi harika bir model yaptık. Umarım beğenirsiniz hem  motifli modeller kadar zorda değil hem de herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model oldu. Yapacak olan herkese kolay  gelsin şimdiden görüşmek üzere.

Resimli ve Yazılı Anlatımla Sade Çiçekli İğne Oyası Yapımı

Hanımlar umarım bu konu hoşunuza gitmiştir.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe