Renkli Yıldız Lif Modeli Ayrıntılı Anlatım

7.500
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli yapımında üç farklı renk kullanılmış gri mavi ve beyaz renkler birbirine çok uyum sağlamış. Sizler de isterseniz aynı renkle yapabilirsiniz lif modelini.

  • Malzemeler
  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için 7 zincir çekelim ilk zincir batarak halka şeklini verelim. Oluşturduğumuz yuvaya fıstık yapalım 2 zincir çekelim fıstık yapalım toplamda 8 adet fıstık olacak ipi kopartalım. 1 zincir çekelim yuvaya batalım 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim tepeye 1 fıstık yapalım aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım çevirelim dibine 1 fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya da 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık ikisini birden kapatalım. Arttırma yapmış olduk 1 zincir çekelim yuvaya batalım 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim tepeye 1 fıstık yapalım aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım çevirelim dibine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya da 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık ikisini birden kapatalım.

Arttırma yapmış olduk Diğer ipe geçelim. 1 zincir çekelim yuvaya batalım 1 zincir çekelim fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim tepeye 1 fıstık yapalım aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım çevirelim dibine 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya da 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık ikisini birden kapatalım. Bu şekilde lif modeli tamamlayalım daha sonra kenar oyasını da yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.