Renkli Yapraklar Tığ Oyası Ayrıntılı Anlatım

5.596
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oyası yapımı paylaşacağım. Her çiçeğe farklı renk kullanılarak rengarenk bir örgü modeli ortaya çıkmış. Bahar çiçekleri oya modeli de diyebiliriz bu güzel oya modeline.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya yapımı için 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip kapatalım.

Bu şekilde 12 tane ara verelim. 2 zincir çekelim çevirelim ilk tığ battısına girip kapatalım 3 zincir çekelim yandaki tığ battısna girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısna girip kapatalım. 2 zincir çekelim çevirelim ilk yuvaya girip kapatalım.

3 zincir çekelim yandaki tığ battısına girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısna girip kapatalım. 2 zincir çekelim çevirelim ilk yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısa girip kapatalım. 7 zincir çekelim yandaki yuvaya girip kapatalım.

5 zincir çekelim yandaki yuvaya girip önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 çekelim. 5 zincir çekelim yandaki yuvaya girip önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 çekelim. 5 zincir çekelim yandaki yuvaya girip önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 çekelim. Bu şekilde yuvalar oluşturmuş olduk. Daha sonra oluşturduğumuz yuvaların içine renkli çiçekler den yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.