Renkli Oya Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere renkli oya modelinin yapımını paylaşacağım. Toplam üç renk iple yapılan bu oya modeli her gelinin çeyizinde bulunması gereken örgülerden biri. Renkleri dilediğinizce ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli yapımı için 3 zincir çekelim 1 defa başını alalım yandaki tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 defa başını alalım yandaki tığ battıya batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.

4 zincir araya girip kapatalım. Bu şekilde devam edelim. 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine girelim. Önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim aynı şekilde 3 tane trabzan yapalım. 1 defa dolayalım yandaki boşluğa batalım 3 tane trabzan yapalım. 11 adet zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesine batalım kapatalım. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa başını alalım yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 5 adet trabzan yapalım

7 tane zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesin egirelim. 3 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 4 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 2 zincir çekelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim bu şekilde 3 yuva yapalım.

Son yaptığımız trabzan dan devam edelim.3 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 4 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 2 zincir çekelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim bu şekilde 3 yuva yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.