Renkli Çiçek Tığ Oyası Yapımı

433
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere renkli çiçek tığ oya modeli yapımı paylaşacağım. Tığ oyası renkli yapımı ile kolay oya modelleri arasına girecek. Modeli isterseniz çeyizlik tığ oya modeli olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modelimize başlamadan önce yazmamızın etrafını tığ battısı ile geçelim. 4 adet zincir çekelim 2 defa dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim. 4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım. 4 adet zincir çekelim 2 tığ battısı bırakıp 3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim.

4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım. 4 adet zincir çekelim 2 defa dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim. 4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım. 4 adet zincir çekelim 2 tığ battısı bırakıp

3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim. 4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım 4 adet zincir çekelim 2 defa dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim. 4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim.

Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım. 4 adet zincir çekelim 2 tığ battısı bırakıp 3. tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 defada çekelim. 4 zincir çekelim trabzanın tepesine sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim toplam da 7 adet sık iğne yapalım tekrar aynı şekilde yazmazmızın etrafına bu şekilde köprü işlemlerini yapalım. Daha sonra renkli iplere geçerek çiçekleri yaparak modelimizi bitirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.