Renkli Boncuklu Yazma Modelleri – Renkli Boncuk Oya Modelleri

2.007
A+
A-

Resimli renkli boncuklu yazma modelleri

Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen renkli boncuklu yazma modelleri her geçen gün yenilenen çeşitleri ile daha da zengin bir hal almış durumda. Aksesuar olarak kullanılan boncukları artık her yerde görmemiz mümkün.

Önceden sadece kolye, küpe, bileklik kısacası sadece takı olarak kullandığımız boncuklar şimdilerde ise kıyafetlerin bir parçası hatta yazmaların kenarlarına özenerek yapılmış bir oya olarak karşımıza çıkmakta.

Özellikle renkli boncuk oya modelleri her kesime hitap edecek şekilde boy gösteriyor. İsteyen bu boncuk oyaları yazmalarının kenarlarına dikerek başında kullanırken isteyenler de yazmaya takılmamış halini bir kolye olarak kullanabilir.Renkli boncuklu yazma modelleri

Renkli boncuk oyaları, iğne oyası tekniği ile yapılabiliyorken tığ tekniği ile de yapılabilmektedir. Desenli yazma modelleri için, yazmanın desenlerinin içinde olan herhangi bir renge uyumlu renkli boncuk seçilebilir.

Eğer yazmanız tek renk ise; istediğiniz renk kombinlerini bir araya getirerek birden fazla renkteki boncuklarla oyanızı tamamlayabilirsiniz. Fakat kabul edilmelidir ki; ince bir işçilik isteyen iğne oyası her zaman için tığ oyasına göre daha zarif ve ağır durmaktadır.

Bu arada sizlere tek renk kolay iğne oyası yapımı konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Tabi zariflik ve güzellik göreceli bir kavram olduğu için, isteğe göre tığ ya da iğne oyası yapılabilir. Ne demişler;  renkler ve zevkler tartışılmaz. Renkli boncuklu iğne oyaları çeyiz sandıklarının olmasa olmazları arasındadır.Renkli boncuklu yazma modelleri

Bazen bu yazma örneklerini bir şal olarak boyunlarda bazense bir örtü olarak sehpalarda görmek de mümkün olabilmektedir. Kullanım alanlarını kendinizin belirleyeceği bu el emeği değerli yazmaları hiç kimse heba etmek istemez.

Evlenecek olan genç kızlar, eğer siz de en güzel boncuklu iğne oyaları benim sandığımda olmalı ve onları ben kullanmalıyım diyorsanız; muhakkak en güzel boncuklu iğne oyası modelleri sayfalarını takip etmeli ve modadan uzak kalmamalısınız.

Sizlere iki gün önce paylaştığım iğne oyası maydanoz çiçeği yapımı konusuna bakmanızı öneririm.

Boncuk çeşitlerinin de yüzlerce farklı modelde olması kafanızı karıştırma konusunda gayet normal bir olaydır. Bunun için boncuk oyaları örnekleri incelerken, kendi tarzınıza uygun boncuk modellerini belirlemeli ve yine kendinize uygun renk ve desenlerdeki yazmalarınızla bu oyaları buluşturabilirsiniz.Renkli boncuklu yazma modelleri

Boncuk oyaları örnekleri modelleri incelerken, dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, şüphesiz yazma ve boncuk uyumudur. Şayet çok hassa bir yazmaya ağır taşlı boncuklar seçmişseniz; ortaya hiç istemediğiniz sonuçlar çıkabilir. Ya da tam tersi durum için de yine aynı şey geçerlidir.

Boncukla yapılan iğne oyaları, eğer kaliteli yazmalara uygulanmışsa uzun ömürlü kullanımlar sağlar. ancak yazmanın renginin soması ya da eskimesi gibi durumlarda oya dikkatli bir şekilde sökülerek bir başka yazma üzerinde değerlendirilebilir ya da boynunuza şık bir kolye olarak takabilirsiniz.

Boncuk oyası modeli seçtiğiniz ve yapmaya karar verdiğiniz zaman birden fazla boncuk oyası modelleri örnekleri bulunan sayfaları ve dergileri incelemenizde fayda vardır.

Renkli boncuklu yazma modelleri resimli örnekler

Sevgili iğne oyası severler sizlere burada onlarca renkli boncuklu yazma modelleri göstermek istiyorum ki. Yapacağınız iğne oyası işlerinde sizlere fikir versin örnek olsun.

Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri Renkli boncuklu yazma modelleri boncuklu iğne oyaları

Hanımlar sizlerle beraber çok güzle bir renkli boncuk oya modelleri konumuzun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Umarım bu yayınladığımız konular hoşunuza gidiyordur. Eğer iğne oyası bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız sitemizdeki iğne oyası teknikleri konusunu incelemeye başlayınız ve basit iğne oyası yapımı konularına bakınız.

Eğer yazılarımızı beğeniyorsanız lütfen konu sonuna yorum yazarak bize fikirlerinizi belirtiniz.

Facebook Yorum
1
2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe