Rengarenk Patik Yapımı

1.951
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün de sizlerle yapımı çok zevkle ilerleyen rengarenk patik modelini paylaşıyorum. Günlük olarak kullanabileceğiniz rahat ve şık bir patik modeli. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Malzemeler

  • İstediğiniz kadar farklı renkte patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Rengarenk Patik Yapımı

Rengarenk patik modelimize başlamak için olaraki halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım. 3 zincir çekip 4. trabzana 3 tane trbzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım.

3 zincir çekip 4.trabzana 3 tane trbzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım.3 zincir çekip 4.trabzana 3 tane trbzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince zincir olan kısımlara trabzan yapacağız.

Modelimiz bu şekilde ilerliyor. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım.3 zincir çekip 4.trabzana 3 tane trbzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım.

3 zincir çekip 4.trabzana 3 tane trbzan yapalım. 3 zincir çekip 4 trabzanın başına trabazan yapalım toplamda aynı yere 3 kez trabzan yapalım.3 zincir çekip 4.trabzana 3 tane trbzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince zincir olan kısımlara trabzan yapacağız. Modelimiz bu şekilde ilerliyor.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor. Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde rengarenk patiğimizi bitirmiş olduk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.