Rengarenk İğne Oyası Çiçek Yapımı – Gökkuşağı İğne Oyası Yapılışı

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Merhaba hanımlar sizlere bugün bahar gibi rengarenk iğne oyası çiçek yapımı gösterip anlatmak istiyorum. Gökkuşağı renkleri ile çiçekli iğne oyası tülbent kenarı yapımı çocuk ruhlu genç kızlarımızın ve hanımların çok hoşuna gidecek.

Biz burada hobiisleri.com olarak sadece sizlere iğne oyası dersleri anlatmıyoruz, sadece iğne oyası nasıl yapılır onu göstermiyoruz. Aynı zamanda onlarca modeli bir araya getirip sizlere gösterdiğimiz için bunların her biri birer örnek oluyor ve bizlere fikir veriyor.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Çünkü belki bu çiçekli yazma kenarı modelini daha önce gördünüz ama böyle her bir kısmı ayrı renk ip ile yapılınca nasıl oluyor görmediniz. Şahsen benim çok hoşuma giden bir tasarım ortaya çıkmış.

Sizlere daha öncede onlarca iğne oyası iğne oyası çiçek yapılışı konusu anlattım. O yüzden iğne oyası çiçek nasıl yapılır sorusunun her iğne oyası çiçek modeli için ayrı bir cevabı var. Sizlere daha önce iğne oyası çiçek nasıl yapılır resimli anlatım konuları yazdım onların bir kısmını aşağıda sizlere paylaştım.

iğne oyası çiçek modelleri ve yapılışları

Bunlara kısaca örnek vermem gerekirse

Bu yazımızda ise sizlere harika motifler yapmaya devam ediyoruz. Yepyeni gökkuşağı gibi rengarenk iğne oyası çiçek motifi yapacağız. Sizlerle namaz örtüleri havlu kenarları  yada isterseniz yazma ve tülbentlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Motifimiz için lazım olan malzemeler her zaman olduğu gibi iğnemiz ve renkli iplerimiz.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk olarak işaret parmağımıza ipi bir kere  doluyoruz ve birleşim kısmından sıkıca bir düğüm atarak sabitliyoruz. Daha sonra parmağımızdan çıkarmadan içine beş tane zürafa yapıyoruz.

Yeni başlayanlar için iğne oyası zürafa nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir burada anlattık.

Kısa olan ipi elimizle çekerek orta deliği iyice küçültüp sıkılaştırıyoruz.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk yaptığımız zürafanın içine bir düğüm atalım.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Her zürafanın içlerine batıp yeni zürafalar yapalım yaprak kısımlarına başlamak için.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk ve son zürafaları birbirine düğüm ile sabitleyelim.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Son Zürafanın içine üç tane minik zürafa yapalım artırma işlemine başlıyoruz şimdi.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Arasından ip uzatarak en baştaki zürafaya düğüm atalım.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Battığımız zürafanın içine bir zürafa yapıyoruz artması için.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Sırayla zürafa yaparak sıranın sonuna geçiyoruz ve sondaki zürafaya bir tane yapıp hem başta hem sonda artıma işlemini tamamlıyoruz. Böylece her sırada bir zürafa artırmış oluyoruz.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk sırada  üç yaptığımız zürafa her sırada bir tane artmış oluyor.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Aralarından geçirdiğimiz ipler içinde kalacak şekilde zürafalı tamamlayalım .Altı zürafa olana kadar artırıp eksiltme işlemine geçelim.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Eksiltme işleminde başta iki kere yaptığımız zürafaları yapmadan sıradan devam edeceğiz. O zaten kendiliğinden eksilmiş olacak. Tepede bir zürafa kalana kadar eksiltelim.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı için renk değiştirip diğer yaprağın yapımına geçiyoruz.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk başta söylemiştim bu motif rengarenk olacak diye. Her yaprağı için farklı renkler kullanacağız.

Şimdi  diğer rengimizle orta göbekte olan ikinci zürafanın içine düğüm atıp üç tane minik zürafa yapalım.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İlk yaprakta yaptığımız gibi artırarak aralardan ip geçirerek altı zürafa olana kadar artırıyoruz.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Başta ve sonda artırma yapmayı unutmayın hanımlar. Aradaki ip yaptığımız zürafaların içinde kalması gerekiyor.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İpimiz resimde gördüğünüz gibi zürafaların aralarında kalıyor.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

İkinci yaprağı da tamamladık. Üçüncü, dördüncü ve beşinci yaprakları da yaparken farklı farklı renklerde ip kullanın yaprakları tamamlayın.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Ben yeşil kırmızı lacivert krem ve mürdüm renklerini kullanarak tamamladım hanımlar.Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Kenar kısımlarını aradan ip geçirmeden yapıyoruz. Eksiltme işlemine geçtiğimiz kısıma kadar kenar zürafasını yapıp diğer yaprağın kenarını yapmak için geçiş yapıyoruz.

Kenarlarını tamamladıktan sonra  çiçeğin yapraklarını yapalım. Bunun için kenarlardan geçiş yaptığımız zürafanın içine düğüm atalım.

Üç tane zürafa yapalım. Döneceğimiz köşelere mini pırpır yapalım.

İğne oyası pırpır yapımı için buraya bakınız.

Yine aralardan ip geçirerek eksiltme işlemi yapalım yapraklarımızı da tamamlayalım.

Rengarenk iğne oyası çiçek yapımı

Hanımlar gökkuşağı gibi rengarenk iğne oyası çiçek yapımı burada bitti. Arkadaşlar bu rengarenk iğne oyası çiçek modeliniz yazma ve tülbent kenarlarına birleştirirken motif araları için sinek kanadı dağ modeli kullanabilirsiniz.

Diğer adı ile iğne oyası örümcek dağ yapımı konusunu burada geniş geniş anlattım dileyenler buradan bakabilir.

İğne oyası çiçek motifimizin orta tohumundan yazmaya dikerek sabitleyin.

İğne oyası çiçek tohumu nasıl yapılır merak edenler için iğne oyası menekşe yapımı konusu sonunda anlattım oraya bakabilirsiniz.

Hanımlar rengarenk anlatımlı iğne oyası çiçek yapımı konumuza ile mutlu ve huzurlu günlerde yazmanızı yada namaz örtünüzü kullanabilirsiniz.

Herkese çok teşekkür ederim. Bana eşlik ettiğiniz için yeni iğne oyası çiçek motifleri yapılışı konularında görüşmek üzere hoşça kalınnnnn.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe