Püsküllü Kare Lif Modeli Yapımı

309
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere püsküllü örgü modeli yapımından kare lif modeli paylaşacağım. Kutu kutu motif örgü yaparak üzerindeki sıraya geçince püskül örgü modeli yapımı ile model tamamlanıyor. Lif modelini isterseniz kare olarak değil yuvarlak lif modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için ilk olarak zincir çekelim. 90 adet zincir olacak. Geriye doğru 6 zincire 1 adet trabzan tapalım. 1 zincir çekelim 1 zincir atlayıp 2. zincire 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 zincir atlayıp 2. zincire 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 zincir atlayıp 2. zincire 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 zincir atlayıp 2. zincire 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 zincir atlayıp

2. zincire 1 adet trabzan yapalım. Bu şekilde 38 adet kutu olana kadar devem edelim. 5 zincir çekelim trabzan tepesine trabzan yapalım 1 zincir çekelim diğer trabzan tepesine trabzan yapalım 1 zincir çekelim diğer trabzan tepesine trabzan yapalım.

5 zincir çekelim sıradaki trabzana trabzan yapalım diğere de trabzan yapalım. Kutunun içine batarak trabzan yapalım trabzan tepesine 1 trabzan daha yapalım. 1 adet boşluğa trabzan yapalım trabzan tepesine 1 trabzan daha yapalım.

1 adet boşluğa trabzan yapalım trabzan tepesine 1 trabzan daha yapalım. Son iki kutu olana kadar devam edelim 2 kutuyu aynı şekilde kutu olacak. Bu şekilde kutuları ayarlayalım. 5 zincir çekelim çevirelim bu kısımda trabzanların tepesin ebatarak trabzan yapalım daha sonra da püskül modeli uygulayalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.