Püsküllü Çiçekli Havlu Kenarı Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel havlu kenarı yapımı paylaşacağım. Havlu kenarı modelini isterseniz ara uç dantel olarak da yapabilirsiniz. İsterseniz dantel modelinin püskül kısmını renkli iple yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Çatal

Yapımı

Dantel modeli için 30 zincir çekelim tığın başını alalım 4. zincire batalım önce 1 sonra 2 sonra sonra 2 alalım bu şekilde 3 adet yan yana trabzan yapalım araya 4 tane zincir çekelim başına 1 alalım yandaki zincir ebatalım öncce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim

Başını 1 alalım ve 3 defa çekelim yan yana 3 adet trabzan oalcak. 5 zincir çekelim 1 defa alalı 5. zincire batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Başını 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de fa da çekelim 1 defa dolayıp 3 defa da çekelim. Araya 4 zincir çekelim yandaki zincire batalım 3 defa da çekelim.

Yine Yan yana 3 adet trabzan olacak. 7 zincir çekelim çevirelim ortadaki yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim aynı yuvaya 3 tane daha trabzan yapalım. 5 zincir çekelim karşı yuvaya geçelim 3 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim aynı yuvaya 3 tane daha trabzan yapalım.

7 zincir çekelim çevirelim ortadaki yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim aynı yuvaya 3 tane daha trabzan yapalım. 5 zincir çekelim karşı yuvaya geçelim 3 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim aynı yuvaya 3 tane daha trabzan yapalım. Bu şekilde modeli ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.