Püsküllü Bebek Patiği Yapımı

3.347
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere püsküllü bebek patiği yapımını paylaşacağım. Bu patik modelini 6 aylık bebekler için örmeniz uygun olacaktır. İsterseniz boncuk yerine farklı aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Boncuk
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Püsküllü bebek patiği için öncelikle 19 zincir çekerek başlayalım. Tığa dolayalım üçüncü zincire batalım ve çakma sık iğne yapalım. 2. Ye batalaım tek seferde çektiğimiz çakma sık iğne yapalım. Her birine bir kez batarak 9 tane sahte sık iğne yapalım. Kalan zincirlere de sahte trabzan yapalım. 8 tane trabzan yapalım.

Dolayalım aynı yere 2.yi yapalım ve devam edelim. 5 trabzan yapalım köşeyi dönelim trabzan yapalım. Trabzanların karşısına trabzan yapalım. Çakma sık iğnelerin karşısına da çakma sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim. ilmeği alalım inden geçirelim. Aynı yuvaya bir trabzan yapalım. Tığa dolayıp çakma trabzan yapalım. 1 dolayıp iki defa da çektiğimiz trabzan yapalım. İlkine batalım trabzan yapalım.

Aynı yere ikinciyi yapalım. 5 tane çift batalım. Köşeye kadar bu şekilde yapalım. Bir batalım aynı yere ikinciyi batalım. Birinciyi bir aynı yere ikinciyi yapalım. İlk zincire batalım ilmeği alalım ve içinden geçirelim. 3 zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım.

Her birine bir trabzan yaparak geçelim. Aynı yere bir tane daha yapalım. Bir tek batalım bir ileriye iki tane trabzan yapalım. Bir tek bir ileriye iki trabzan yapalım. 5 çift oluşturalım. Her birine bir trabzan yaparak topuğa kadar gelelim. Aynı yere bir tane daha trabzan yapalım. Bir tek bir ileriye çift batalım. Tabanı bu şekilde oluşturalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım ve trabzana dolayarak trabzan yapalım.

Tığa dolayalım ve tekrar trabzan yapalım. Hepsine arkadan dolayarak trabzan yapalım. Sırayı bu şekilde tamamlayalım. İlk zincir batalım üç zincir ve lastik modeline geçelim. Önden batarak trabzan yapalım. Tığa dolayalım arkadan dolayarak batalım.

Sıradaki önden dolayarak trabzan yapalım. Bir arkadan bir önden dolayarak trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim İlk zincir batalım ilmeği alalım içinden geçirelim. Önden olanları önden arkadan olanları arkadan dolayarak örelim. 4 sıra bu şekilde yapalım.

6.ya işaret koyalım sol taraftan da 6 ya işaretleyelim. Bu şekilde burun kısmını ayarlayalım. Arkadan batalım ikisini çekelim dolayalım önden dolayarak batalım üçünü bir alalım. Bu şekilde eksiltme yapalım. Patiği bitirdikten sonra istediğiniz aksesuarı kullanabilirsiniz. Yaptığımız file modelinin uçlarına boncuk dikelim ve tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.