Pullu Babet Modeli Yapımı

21.476
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere pullu babet modeli yapımını paylaşacağım. Bu babet modelini günlük hayatta şıklıkla kullanabilirsiniz. Hoş görünümlü bu örgüyü çeyizleriniz için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Nako pırlanta ip
  • Pul
  • 6 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Pullu babet yapımı için öncelikle topuk kısmında 13 noktaya üç kere batalım. Yandakilere iki kez sık iğne yapalım. Burun kısmındaki hepsine üç kez batalım. İlk yanlardan iki batarak başlayalım.

5 tanesine iki kez burun kısmına da üç batalım. Etrafını bu şekilde dolanalım. İlk zincire batalım bir zincir çekelim. Ortadan yukarı doğru başına dolamadan batalım. Açılması için yukarı doğru batalım.

İlmeği alıp dolayıp tek seferde alalım. Elimizi sıkı tutalım. Bu şekilde sahta sık iğne yaparak sona kadar gelelim. İlk sık iğneyle ikincisine çakma sık iğne yapalım. Geriye dönelim 4 sıra yapalım.

İki kez daha aynı şekilde sadece topuk kısmına kadar örelim. Sonra bir alt sıradan devam edelim. 5 tane ileri batalım bir zincir çekip geriye dönelim. Her birine bir batalım. Bu sayede topuk arkasını yükseltelim.

Toplam beş sıra topuğu yükseltelim. Her birine bir tane sahte sık iğne yaparak devam edelim. Toplamda beş sıra örelim. İpi uzun bırakalım kesip saklayalım.

Burun kısmının tam ortasındaki sık iğneyi bulalım ve işaretleyelim. 5. den girip sık iğne yapalım. Çevirelim ilk sık iğneye başına dolamadan batalım. 3. sıraya pulları yerleştirelim. Pulu yerleştirip sık iğne yapalım.

Bir pulsuz sık iğne bir pullu sık iğne yaparak üçüncü sırayı tamamlayalım. Bir sıra boş sık iğne bir sıra da pullu yaparak devam edelim. Köşede çakma sık iğne yapalım. Bu şekilde babet modelimiz tamamlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.