Puf Örgü Modeli Yapımı

2.472
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere puf örgü modeli yapımını paylaşacağım. Yelek modellerinde kullanabileceğiniz kolay bir örgü modeli. İsterseniz çeyizlerde kullanmak için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Puf örgü modeli yapımı için öncelike sık iğne yaparak başlayalım. 3 zincir çekelim tepeye bir alıp üçüncüye batalım.3 zincir çekelim tepeye bir alıp üçüncüye batalım. 3 zincir çekelim dördüncüye batalım. 3 zincir çekelim tekrar aynı noktaya batalım ve tekrar v şekli oluşturalım. 3 zincir çekelim aynı noktaya tekrar girelim.

Yine 4.ye sık iğneyle kilitleyelim. 3 zincir çekelim dördüncüye bir tane daha v yapalım. Birinci sırayı bu şekilde tamamlayalım. 3 zincir çekelim ve dördüncüye dönüp batalım. Arkayı çevirelim.Direkt batalım. Fıstık doldurur gibi 5 kez dolduralım ilkinde ikisi çıkaralım ikinci seferde üçünü birden çıkaralım. Araya bir zincir çekelim üç kez yine trabzan yapıp v nin içerisini dolduralım. Yan tarafı da aynı şekilde dolduralım.

Tepeye bir kez alıp ikili trabzan gibi alıp öyle batalım. Tekrar v nin içerisine batıp 5 kez fıstık doldurur gibi dolduralım. Önce ikisini çıkaralım sonra üçünü çıkaralım. Başta iki sonra iki aralarda üç tane olmak üzere çıkaralım ve çevirelim. 3 tane düz trabzan yapalım. Araya bir zincir çekelim tekrar düz trabzan yapalım.

Bu şekilde yaptığımız v nin yan kısımlarını dolduralım.Direkt batalım. Fıstık doldurur gibi 5 kez dolduralım ilkinde ikisi çıkaralım ikinci seferde üçünü birden çıkaralım. Sıra sonuna kadar devam edelim.İkili trabzanla sabitleyelim. 7 zincir çekip arka kısma geçelim. Dip kısma batıp ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekelim içeri girip kilitleyelim. 3 zincir çekelim tekli trabzanın tepesine batalım 3 zincir çekelim aynı yuvaya v oluşturalım. 3 zincir çekelim tekrar kilitleyelim.

Son yere girip bir kez daha batıp yine v şeklini oluşturalım. 3 zincir çekelim tepeye üç tane ikili trabzan yapalım. Tepeye bir kez alalım ve yan tarafa girelim. Beş kez girelim önce bir sonra üç sonra üç ve iki kez de çıkaralım. Bu şekilde yarım oluşturalım ve modelimizi ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.