Puf Çiçek Yapımı Videolu Anlatım – Yumuşacık Örgü Çiçek Yapımı

Videolu Anlatımla Puf Çiçek Yapımı

Merhaba güzel ve becerikli hanımlar bugün sizlere puf çiçek yapımı videolu anlatım göstereceğim. Çok kolay olan bu örgü çiçek yapımı herkes yapabilir. Bu puf örgü çiçek motifi birbirine birleştirerek kendinize peçete yapabilirsiniz, havlu, battaniye şapka, bileklik vs. yapabilirsiniz.

İp kalınlıklarını siz belirleyin amacınıza göre, burada lifli iplik kullanmanız daha güzel sonuçlar almanıza yarar, puf çiçeklerin yaprak motifi ile kombine yaparak daha ilginç görünmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Puf çiçek motifi çok yumuşak olduğu için lif örgülerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca örgü bebek beresi yapımı ve örgü battaniye yapımı için kullanılmakta ayrıca süsleme için aplike niyetine de örülmektedir.

Örgü çiçek yapımı öğrenmek için dün paylaştığım üç boyutlu çiçek yapımı konusuna bakınız.

Daha sonra size puf çiçekli lif yapımı konusu da anlatacağım. Henüz videosunu yeni çektim en kısa zamanda düzenleyip sizinle paylaşacağım inşallah. Puf çiçekli yuvarlak lif yapımı için bizi takip etmeye devam edin.

Yine bu puf çiçek ile süslediğim çeyizlik örgü patik yapımı konusu var onuda en kısa zamanda sizinle paylaşacağım.

Tığ işi puf çiçek yapımı için gerekli malzemeler

  • Yelek içi akrilik örgü ipi
  • Tığ bir numara
  • Makas

Örgü puf çiçek yapımı için gerekli tığ örgü teknikleri

  • Zincir Çekme
  • İkili trabzan yapımı
  • Sık iğne yapımı

Resimli Anlatımla Puf Çiçek Yapılışı

Alıyoruz beyaz ipimizi altı tane zincir çekiyoruz. Bu zincirlerin başı ve sonunu birleştiriyoruz bir daire olsun diye. Sonra üç tane zincir çekiyoruz ve ikili trabzan yapıyoruz, bir tane zincir çekiyoruz. Bu şekilde on iki tane ikili trabzan çekiyoruz ve aralara birer zincir çekiyoruz.

Sıra sonunda bir tane zincir çekiyoruz ve uçları birleştiriyoruz.

Beş tane zincir çekiyoruz. Burada ipinizin kalınlığına göre ve çiçeğinizin ne kadar büyük olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekin. Daha küçük bir çiçek için dört zincir yapın, daha büyük çiçek için 6, 7 zincir çekin.

Zincirinizi gergin tutun, tığınızı iki trabzanın arasına batın ve ipinizi zincir boyu kadar uzatın ve bu ipi parmağınızla bastırın gevşemesin diye ve tığınıza ip dolayın.

Tığ işi örgü saç bandı nasıl yapılır öğrenmek için bu konuya bakınız.

Tığınızı aynı yere batın ve ipi zincir boyu kadar uzatın yine tığınıza ip dolayın bunu aynı yere toplam beş kere yapın. Bu uzun ilmekleri tığınızda biriktirin. Sonra yandaki trabzan aralığına batarak orada da aynı işlemi yapın.

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Beş kez batın ve ipi işaret parmağı ve baş parmağınızla tutun ki bu ipi bütün bu halkalardan geçirince parmaklarınız ile tuttuğunuz ipin içinden geçirin ve bir tane sık iğne yapın.

Parmaklarımız ile tuttuğumuz ipin içinde geçiriyoruz ipimizi ve sık iğne yapıyoruz sonra dört tane zincir çekiyoruz.

Yaprağımızın arkasından son battığımız yere batıyoruz. Beş tane zincir çekiyoruz. İki trabzan arasına batıyoruz. Buradan ip geçiriyoruz ve bu ipi zincir boyu kadar uzatıyoruz. Parmağımızla ipi tığımıza bastırıyoruz. İp gevşemesin diye ve tığımıza ip doluyoruz ve aynı yere dört kez daha batıyoruz.

Kızlar 77 Adet Rengarenk Tığ İşi Çanta Örnekleri paylaştığım konuma bakar mısınız ?

Sonra yandaki trabzan arasına batıp ipimizi zincir boyu kadar ipimizi uzatıyoruz tığımıza ip alıyoruz ve bunu dört kez daha tekrarlıyoruz ve en son bütün bu ilmeklerin içinden ipimizi geçiriyoruz ve bir tane sık iğne yapıyoruz.

Dört tane zincir çekiyoruz ve yaprağımızın arkasından son batığımız yere batıyoruz. Toplam altı tane çiçek yaprağımız olmalı. Çiçeğimizin arka yüzü için iki tane zincir çekiyoruz ve çiçeğin arkasına batıyoruz. İki tane zincir daha çekip ipimizi kesiyoruz.

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Puf çiçek yapımı videolu anlatım

Ortası için: Pembe ipimizi alıyoruz üç tane zincir çekiyoruz. İpimizi bir parmak genişliği kadar uzatıyoruz ve parmağımızla da ipi tığımıza bastırıyoruz. Gevşemesin diye ve zincirlerden ikincisine batıyoruz.

Kızlar 103 Adet Örgü Çocuk Hırkaları Modelleri Yer Alan Bu Konumuza Bakmanızı Öneririm.

İpimizi de belirlediğimiz uzunluk kadar uzatıyoruz ve tığımıza ip doluyoruz. Dört kez daha aynı yere batıyoruz ve iki parmağımızla ipi tutup hepsi halkalardan ipimizi geçiriyoruz ve bir tane sık iğne yapıyoruz. İki zincir çekiyoruz ve ipimizi kesiyoruz.

İpimizi uzatıyoruz ve son ipin bir ucunu parmaklarımızla tutuyoruz. Halkaların içinde geçiriyoruz. Sonra ipimizi ortalıyoruz. Sık iğne yapıyoruz, iki zincir çekiyoruz ve ipimizi kesiyoruz. Çiçeğin ortasına bulunan trabzanların arasına tığımızı çiçeğin arkasından batıyoruz. Pembe ipin bir ucunu arka tarafa çekiyoruz.

Bu pembe ucun tam karşısına tığımızı çiçeğin arka tarafından batıyoruz ve diğer pembe ucunun arka tarafa çekiyoruz. İki pembe ucu çiçeğin arkasında topluyoruz. Bu iki pembe uçları bağlıyoruz. Sonra bu pembe uçları kesiyoruz.

Videolu Anlatımla Lif İçin Puf Çiçek Yapımı

Şimdi burada sizlere videolu anlatımla puf çiçek nasıl yapılır onu anlatalım.

Kızlar sizinle beraber çok güzle bir konun daha sonuna geldik. Umarım konumuzu beğenmişsinizdir.

Facebook Yorum
3
3.7

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe