Pramit Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar şimdi sizlere pramit örgü modeli nasıl yapılır anlatacağım. Tığ ile yapılan pramit örgüyü istediğiniz bütün örgülerinize uyarlayabilirsiniz. İsterseniz bebek örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Ota kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Pramit örgü modeli modeli yapımı için zincir çekelim 4. zincire batalım. 1 zincir çekelim yanına batalım 1 zincir çekelim yanına batalım bir daha yanına batalım 2 de çıkalım 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim başını dolamadan yanına batalım tekrar yanına batalım önce 2 sonra 2 de çekelim.

1 zincir çekelim yanına batalım bir daha yanına batalım 2 de çıkalım 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim başını dolamadan yanına batalım tekrar yanına batalım önce 2 sonra 2 de çekelim.

Tekrar 1 zincir çekelim yanına batalım bir daha yanına batalım 2 de çıkalım 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim başını dolamadan yanına batalım tekrar yanına batalım önce 2 sonra 2 de çekelim.

Bu sıra bu şekilde olacak. Sıradaki boşluğa batalım 1 kez çekelim gerisi tığ da yanına arka kısımdan batalım önce 2 sonra 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim. Sıradaki boşluğun aka bölümüne batalım 1 kez çekelim gerisi tığ da yanına arka kısımdan batalım önce 2 sonra 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim.

Sıradaki boşluğa batalım 1 kez çekelim gerisi tığ da yanına arka kısımdan batalım önce 2 sonra 2 de çıkalım. 1 zincir çekelim. Sıradaki boşluğun aka bölümüne batalım 1 kez çekelim gerisi tığ da yanına arka kısımdan batalım önce 2 sonra 2 de çıkalım. Bu şekilde tekrarlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.