Popcorn Çanta Astar Yapımı

2.624
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere popcorn çanta astar yapımı paylaşacağım. Bu astar modelini sadece popcorn çantada değil birçok çanta için kullanabilirsiniz. Popcorn çanta modeli yapımı ister günlük olarak kullanabilirsin.

Malzemeler:

• Kumaş

• Keçe (Eva veya kanvas da olabilir)

• Dikiş makinesi

• İğne

• İplik

Yapımı

Daha önce bir çok paylaşımlarımız da popcorn çanta yapımı paylaştık bu gün de sizlerle iç kısmını yani astar nasıl yapılır bunu paylaşacağım.  Çantanızın renklerine uygun renk ve desenlerde kumaş seçebilirsiniz. Kumaşı kesmeden önce yıkayalım.

Kuruduktan sonra ütüleyelim. Astar kumaşın genişliği için dikiş payı eklemeyi unutmayalım. Keçeleri çanta boyutuna göre keselim. Uzunlık 51 cm olacak en ise 75 cm olacak. Diğer parça 22 cm en 35 cm de boy olacak.. Bir diğer parça ise 14 cm en 22 cm boy olacak. Bu ölçülere göre parçaları keselim.

Parçaları üst üste koyarak telliyelim kayma olmaması için. Çantanın taban kısmını yaptıktan sonra içine yerleştirip ağız kısmını dikelim. Kumaşın tersini resimdeki gibi biraz katlayıp ütü ile izini alalım. Sonra çanta içine yerleştirip iğneleyelim.

Başladığınız yere geldiğinizde, yaptığınız ilk dikişe geri dönün. Son düğümümü yapmak için, iğnemi iki V arasındaki bir iplikten geçiriyorum, ipliğin ucunu iğnenin etrafına sarıyorum, sonra ipliği sargıların içinden çekilim.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.