Pokemon Şapkası Yapımı – Kartondan Şapka Yapımı Videolu

122
A+
A-

Çocukların en çok ilgisini çeken çalışmalardan biri olan kartondan pokemon şapkası yapımı oldukça kolay olması ile birlikte neredeyse her çocuğun yapabileceği tarzda bir etkinlik çeşididir. Bu durumda da insanların aklına kağıttan şapka nasıl yapılır sorusu geliyor.

Çocuklar ve yetişkinler sevdikleri karakterlerin şapkalarını yapabiliyorlar. Kimi zaman şablon indirerek kimi zaman ise direk origami modeli olarak yapabiliyorlar. Kartondan pokemon şapkası yapımı oldukça ilginç bir model olacaktır.

Pokemon şapkası yapımı

Pokemon şapkası yapımı

Ve bunu yapmak isteyen kişiler bu konumuzda iki adet videolu anlatım ile kartondan şapka yapımı öğrenebilirler. Ayrıca kartondan şapka modelleri ve yapılışı başlığı altında kolayca ulaşabilirler.

Daha önceden sizlere başka bir çizgi film karakteri olan One Piece Luffy şapkası yapımı anlatmıştım. Ayrıca yine kartondan şapka nasıl yapılır konusuna bakarak 7 çeşit kartondan şapka yapımı öğrenebilirsiniz.

Origami Ash Ketchum Pokemon Şapkası Yapımı

Son zamanlarda pokemon go oyununun da iyice yayılması ile birlikte Ash Ketchum şapka yapımı oldukça ilgi görmeye başladı. Bu kağıttan şapka yapımı için öncelikle bir yüzü beyaz diğer yüzü ise kırmızı olan kare şeklinde bir kağıt almanız gerekiyor.

Daha önce kartondan şapka yapımı örnekleri incelediyseniz ilk olarak amaç iz çıkarmak. Bunun için kırmızı yüzeyi dışarı gelecek şekilde üçgen şeklinde katlayın. Daha sonra açın ve diğer köşeleri de üçgen şeklinde katlayarak açın böylelikle beyaz yüzeyde çarpı şeklinde bir iz elde edeceksiniz.

Kartondan pokemon şapkası yapımı

Kartondan pokemon şapkası yapımı

Kare kağıdı baklava dilimi gibi görünecek şekilde 45 derece çevirin ardından en üst ve en alt ucu orta noktaya kadar katlayın ve açın. En üstteki ucu orta noktaya gelmeden yarısında katlayarak kırmızı bir üçgen elde edin, aynı işlemi en alt uca da uygulayın. Sol köşeyi ise arada hiç beyaz kalmayacak şekilde bu iki üçgenin kenarlarına teğet geçirerek karşı uca doğru bir üçgen elde edin.

Sağ ucu da aynı şekilde karşı tarafa doğru uzatarak bir üçgen elde edin. Böylelikle mektup zarfı gibi bir şekil elde edeceksiniz. Dışarıda olan ucu yarıya kadar katlayarak minik bir üçgen elde edin. Bu ucun altında kalan diğer ucu da aynı şekilde katlayın ve kırmızı zemin üzerinde beyaz bir baklava dilimi elde etmiş olacaksınız.

Daha sonra kağıdı ters çevirin sağ üst ve sol üst köşeyi 2 cm lik şekilde katlayın ve ucunun değdiği noktaya kalem ile bir nokta koyun. 4cm aşağısından dikdörtgeni katlayın. Daha sonra yarısından tekrar katlayın. Kapalı her iki ucu içe doğru minik üçgenler hizasında katlayın.

Alt kısmı açın ve bir sekizgen göreceksiniz… Açık ucu kaldırın ve üçgenlerin hizasında her iki ucu da katlayın. Böylelikle bir sekizgen ve altında bir kare elde edeceksiniz. Her bir kenarı ortasından dışa doğru minik üçgenler oluşturacak şekilde katlayın.

En alt kısımları da içe doğru kalayın. Böylelikle şapkanın kafa kısmını oluşturacaksınız. Ön taraftaki dikdörtgenin köşelerini de içe doğru hafiften katlayın. Böylelikle şapka tamamlanmış olacaktır.

Videolu anlatımla kartondan pokemon şapkası yapımı

Şapka Yapımı Teknikleri

Hobiisleri.com olarak sitemizde çeşitli origami örnekleri ve kartondan şapka yapımı örnekleri bulmak mümkündür. Aynı zamanda kartondan şapka yapımı resimli anlatım ile resimleri inceleyerek de şapka yapabiliyorsunuz.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe