Pofuduk Battaniye Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere pofuduk örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini battaniye, şal, atkı ve yelek gibi modelleri örmek için kullanabilirsiniz. Örmesi çok kolay muhteşem bir örgü örneği.

Malzemeler

  • Kadife ip
  • 6 numara tığ

Yapımı

Pofuduk battaniye örgüsü yapımı için istediğiniz uzunluğa göre zinciri çekin. Sonra ilkini atlayıp bir sonrakine batarak bir sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim sonraki zinciri atlayıp diğerine geçelim.

Bir zincir atlayıp bir sonrakine batalım sık iğne yapalım ve 1 zincir çekelim. Bu şekilde devam edelim. Sıra sonuna gelince 2 zincir çekip çevirelim. İlk boşluğa batı sık iğne yapalım.

1 zincir çekip diğer boşluğa girelim ve sık iğne çekelim. 1 zincir çekelim bir sonraki boşluğa batıp sık iğne yapalım. Boşluğa batalım ve çekelim. Yine aynı şekilde sırayı tamamlayalım.

Sıra sonunda 2 adet zincir çekip çevirelim. Sık iğne yapıp 1 zincir çekelim. Bir sonraki boşluğa batalım sık iğne yapıp 1 zincir çekelim. Boşluğa batalım sık iğne yapalım. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde örmeye devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.