Plastik Kutuduan Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar bugün sizlere plastik kutudan geri dönüşümü nasıl yapabileceğinizi paylaşacağım. Evdeki eski veya kullanmadığınız kutuları bu şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Boş kutu
  • Silikon tabanca
  • Karton
  • Örtü
  • Makas
  • Süsleme malzemeleri

Yapımı

Plastik kutudan geri dönüşüm için ilk olarak kutunun ağız kısmı keselim ve çıkaralım. İçine beyaz sünger yerleştirelim. Ortası boş kalacak şekilde ayarladıktan sonra silikon tabanca yardımı ile yapıştıralım. Kutunun dışından artan yerleri dışa doğru katlayalım ve aynı uzunluktaki süngeri dışına kaplayalım.

Ardından istediğiniz renkte herhangi bir örtüyü kutunun boyutuna göre kesin. Örtünün iki ucunu tersten olacak şekilde dikelim. Alt kısmı silikon yapıştırıcıyla kutuya yapıştıralım. Kestiğimiz kapak kısmına da silikon yapıştırıcı sürelim ve süngeri yapıştıralım.

Aynı şekilde örtüyü yapıştıralım. Kapağın boyutunun ölçüsünde karton keselim ve örtüye yapıştıralım. Kalan kısımları kıvırıp yapıştıralım. Biri büyük biri küçük olacak şekilde iki adet yuvarlak keselim. Arka kısmına silikon yapıştırıcı sürelim ve örtüye yapıştıralım.

Büyük olan parçayı kutunun altına yerleştirelim. Küçük parçayı da kutunun içine yapıştıralım. Kapak kısmını süslemek için şerit halindeki tülü yan kısımlara yapıştıralım. Boncuklarla süsleyelim. Hasır ipi kutunun içine yuvarlak olacak şekilde yapıştıralım.

Kapakta kullandığımız tülleri kutunun alt kısmı için de kullanalım ve sabitleyelim. Beyaz boncukları rastgele kutunun etrafına yapıştıralım. Kapağın ortasından iğneyi geçirelim ve düğüm atalım. Büyük top şeklindeki aksesuarı da kapağın üzerine yapıştıralım. Bu şekilde kutuyu değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.