Plastik Kovadan 3 Kolay Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar bugün sizlere kullanılmayan plastik kovaları nasıl değerlendirebileceğinizi paylaşacağım. Bu sayede siz de plastik kovaları çiçeklerinizi koymak için veya fotoğrafları asmak için değiştirip kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Plastik kova
  • Akrilik boya
  • Silikon yapıştırıcı
  • Jüt ip
  • Çuval kumaşı
  • Askı

Yapımı

Çiçeklik süsü yapımı için ilk olarak plastik kovayı bantlayalım. Bantladığımız kısmı bırakıp kenarlarını keselim. Sonra ortadan ikiye keselim ve yarısını bırakalım.

Silikon tabancanın ısısı ile iki delik açalım. Kalan parçayı akrilik beyaz boya ile boyayalım. Üstünü de gri simli akrilik boya ile boyayalım. Sünger ile delik delik bir görünüm verelim.

Arkasını kapatmak içim aynı boyutta bir karton keselim ve silikon tabanca ile yapıştıralım. Kuruduktan sonra arkasını da boyayabilirsiniz. Ön kısmına şerit taşlardan yapıştıralım. Açtığımız iki deliğe de ip geçirelim ve alttan düğüm atalım. Son olarak da içine çiçekleri yerleştirelim.

2. modeli içim kovanın saplı ağız kısmını keselim. Jüt ipi ile halkanın tamamını kaplayalım. Sapını da aynı şekilde iple saralım. Halkanın arkasını kapatmak için yuvarlak bir karton keselim.

Kartona tutkal sürelim ve çuval kumaşına yapıştıralım fazlalıkları kesip arkaya kıvıralım. Kartonun arkasını da aynı kumaştan kesip kapatalım. İp sardığımız halkanın içine kartonu geçirelim ve yapıştıralım. Sapını da yanlardan yapıştıralım. Mandalları da silikon yapıştırıcı ile yan yana yapıştıralım.

Plastik kovanın son kalan parçasını da renkli bir kumaşla kaplayalım. Uzun bir kumaş geçirip altını kapatalım. İki yuvarlak parça için de aynısını yapalım. Kumaşları tersinden yapıştıralım. İki yuvarlağın da üst kısmına delik açalım ve ip geçirip askıya bağlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.