Pıtırcık Kare Lif Modeli Yapımı

13.911
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Sarı ve beyaz renkler de yapılan lif modelini isterseniz çeyizlik olarak yapabilirsiniz. Eve katkı olaması için de lif modeli yaparak kazanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli yapımı için 110 adet zincir çekelim. 4. zincire batarak 1 defa dolayıp 2 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine batarak trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine batarak trabzan yapalım. Bu şekilde 52 kutu yapalım.

4 zincir çekelim çevirelim 2. kutuya batalım trabzan yapalım trabzan tepesine batalım 1 trabzan kutuya yapalım 1 trabzan trabzan tepesine 1 trabzan yapalım. Tığın başını alalım kutunun içine trabzan yapalım trabzan tepesine batalım 1 trabzan kutuya yapalım 1 trabzan trabzan tepesine 1 trabzan yapalım. Bu şekilde 11 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 3. kutunun içine trabzan yapalım.

1 zincir çekelim trabzan tepesine batalım 4 defada sardığımız fıstık yapalım. 4 zincir çekelim fıstık yaptığımızın dibine batalım. Aynı yuvaya 1 fıstık yapalım 3 zincir çekelim dibine batalım. 1 zincir çekelim tepsine fıstık yapalım 3 zincir çekelim dibine batalım. Aynı yuvaya 1 fıstık yapalım 3 zincir çekelim dibine batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım Sondan 11 trabzan kalana devam edelim sonda 11 trabzan olacak. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.