Pirinç Örgü Modeli Yapımı Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle örülen örgü modeli yapımı paylaşacağım. Bir çok örgü modellerinde kullanılan ve çok da yakışan örgü modelini isteyenler için tekrar paylaşmak istedik. Bebek yelek modeli olarak da çok şirin duran bir model.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

İlk olarak örgü modeli yapımı için Yapacağımız örgü modelinin uzunluğuna göre ilmek atalım. İlk sırayı ters örgü olarak örelim çevirelim ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri 1 ters örgü 1 düz örgü sıradaki ilmeği ters sıradaki ilmeği düz örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri sırasıyla ters olan örgüyü düz örgü olarak düz olan örgüyü ters örgü olarak örelim sıradaki ilmeği ters sıradaki ilmeği düz örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri sırasıyla ters olan örgüyü düz örgü olarak düz olan örgüyü ters örgü olarak örelim

Sıradaki ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri sırasıyla ters olan örgüyü düz örgü olarak düz olan örgüyü ters örgü olarak örelim sıradaki ilmeği ters sıradaki ilmeği düz örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri sırasıyla ters olan örgüyü düz örgü olarak düz olan örgüyü ters örgü olarak örelim bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.