Pipetle Yapılan Sıralı Oya Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere sıralı oya modelinin yapımını paylaşacağım. Pipetle yaparak ilmek toplamayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Günlük hayatta kullanılabileceği gibi çeyizler için de örülebilecek muhteşem bir oya modeli.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Pipet

Yapımı

Sıralı oya modeli yapımı için öncelikle tığın başına iki kez alıp ilk tığ battıya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki sonra iki çekelim ve çıkalım bu şekilde trabzan yapalım. 1 zincir çekelim ve trabzana girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim.

Trabzana girelim ilmek alıp dibinde zincir çekelim. Bu şekilde ilmek toplayalım. İpin ucunu alıp iki ilmeği kapatalım. Geriye gidelim bir zincir çekelim dibindeki yuvaya girelim dibinde zincir çekelim. Yandaki yuvaya girelim ilmek alalım dibinde zincir çekelim.

İpin ucunu alalım yandakine girelim dibinde zincir çekelim. İki iki kapatalım. 4 zincir çekelim ilk yuvaya girip kapatalım. Pipeti sabitleyelim. Yuvaya girelim ilmek alıp dibinde zincir çekip ilmeği takalım. Yandaki yuvaya girelim dibinde zincir çekelim ilmek toplayalım.

İki yaprak için de 6 ilmek toplayalım. İpin ucunu alıp iki iki çekelim. Pembe ipe geçelim ve tığa sabitleyelim. 1 zincir çekelim ilk ilmeği alalım içine bir sık iğneyle girelim.

5 zincir çekelim aynı ilmeğin içine girip 5 zinciri kapatalım bir sık iğne daha yapalım. İkinci ilmeğe de sık iğneyle girelim. İlmek içine girip kapatalım bir sık iğne daha yapalım. Aynı ilmeğin içine girip kapatalım. 5 zincir çekip kapatalım ve sık iğnesi yapalım. Bu şekilde ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.