Petek Örgü Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

Sevgili hanımlar örgü bilmeyen hanımlar için örgü eğitim konularına devam ediyoruz. Bugün sizlere Türkçe anlatım ile petek örgü yapımı ile konusunu paylaşmak istiyorum. En eski el sanatlarından olan örgü yapımı, birbirinden güzel örgü modelleri ile herkesin kendisi ya da sevdikleri için yaptığı özel parçalar üretmeye yarıyor.

Bildiğiniz gibi birçok internet sitesinde çok kolay bir şekilde bilmeyen birinin bile yapabileceği petek örgü yapımı videolu anlatım gibi videolarla örgü örmeyi öğrenebiliyorsunuz. Ben de birçok modeli videolu anlatımlar sayesinde öğreniyorum. Petek örgü örülür nelerde kullanılır diye merak ediyorsanız aslında aklınıza gelen her şey için kullanılabilir.

Çünkü çok güzel bir model olan bu örgüyü, bebek giysilerinden kırlent kılıflarına kadar her örgü modelinde kullanabilirsiniz. Petek örgü video izlediğinizde kolay bir şekilde öğrenip yapabilirsiniz. Üstelik bir kerede anlamazsanız, bir kaç kez tekrarını izleme şansınız da var.

Dilerseniz hanımlar daha önce paylaştığım kelebek örgü ve altıgen kabartmalı örgü yapımı konusuna bakabilirsiniz.Petek örgü örneği isterseniz bir örgünün belirli bir kısmına, isterseniz tamamına uygulayabileceğiniz pratik bir örgü çeşididir.

Çok güzel görünen bu örgüler süveterlerin ön kısmında da çok güzel duruyor. Bebeklerinize yelek yaparak bu örgü modeliyle birçok değişik stil yaratabilirsiniz.Siz de kolay anlatımlı videolarla petek örgü yapımı öğrenebilirsiniz.

Rengârenk yünleri nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsanız, bu örgü modeliyle küçük parçalar yapıp birleştirebilirsiniz. Kışlık bir battaniye ya da diz örtüsü yapmak imkânsız değil. Bilmiyorsanız bile kısa sürede öğrenebilirsiniz ve basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hadi hanımlar şişleri elinize alın ve bebekler için çalışmaya başlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.