Penye İpten Yuvarlak Sepet Yapımı – Penye İp İle Mini Sepet Yapılışı

240
A+
A-

Penye İpten Kase Şeklinde Mini Sepet Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar sizlerle bugün rengarenk çok şirin penye ipten yuvarlak sepet yapımı göstereceğim. Bu muhteşem ve bir o kadar da örmesi basit örgü sepet modeli bir çok yerde işinize yarayacak. Bu video anlatımlı penye ipten sepet yapılışı konusunu bir Rus youtube kanalından buldum. Bu penye ipten yuvarlak sepet modeli zor olmadığı için videoyu izleyerek adım adım yapabilirsiniz.

Penye ipten yuvarlak sepet yapımı
Penye ipten yuvarlak sepet yapımı

Yani videonun Rusça olması bir şeyi değiştirmeyecektir sizin için. Penye ip ile örgü örmesi benim çok hoşuma giden bir örgü işi. Yapımı hem kolay oluyor hemde iş çok çabuk elinizde ilerliyor.

Penye İpten Yuvarlak Çanta Modelleri

Peki penye ipten neler yapılabilir derseniz. Tabi ilk akla gelen paspas olacaktır. Penye ipten paspas yapımı çok eskilerden gelene eskimiş penyeleri değerlendirme usulüydü.

Penye İpten Çanta Modelleri İçin Buraya Yada Aşağıdaki Resme Tıklayınız

Penye İpten Çanta Modelleri

Ancak günümüzde penye ip ile örgü örme bir tarz ve farklı tasarım olduğu için tercih ediliyor. Günümüzde özellikle penye ipten çanta yapımı en çok tercih edilen örgü modeli yapımı.

Penye ipten yuvarlak sepet yapımı
Penye ipten yuvarlak sepet yapımı

Bunun peşine penye ipten bebek sepeti yapımı. Diğer adı ile penye ipten bebek puseti yapımı da diyebiliriz. Yine hazır alınan plastik çamaşır sepetlerinin dışına penye ipten sepet örülüyor ve bu plastik sepete giydirildiğinde hem dik duran sağlam bir çamaşır sepeti oluyor hemde penye ipten kocaman bir sepet yapmış oluyorsunuz.

Penye ipten yuvarlak sepet yapımı
Penye ipten yuvarlak sepet yapımı

Daha başka örnek verecek olursam eğer bu konumuzdaki yuvarlak sepet yapımında kullandığımız penye ipten biraz daha ince bir penye ip ile örgü çanta yapabilirsiniz. Yani cüzdan boyutunda mini örgü çanta modelleri yapılabilir.

Penye ipten kalpli kutucuk yapımı görmüştüm bir ara çok şirindi. Verdiğim bu örnekler umarım sizinde aklınızda fikirler açmıştır.

Sözü çok uzatmadan sizleri penye ipten yuvarlak sepet yapımı konusu ile baş başa bırakıyorum.

Videolu Anlatımla Penye İpten Mini Sepet Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe