Penye İpten Fiyonk Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere penye ipten fiyonk yapımını paylaşacağım. Farklı türden iplerle de yapabileceğiniz bir fiyonk modeli. Patik, yelek ve atkı süslemeleri için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Penye ipi
  • Tığ

Yapımı

Penye ipten fiyonk yapımı için sihirli halka yaparak başlayalım. 5 zincir çekelim ve ipi 3 defa tığa dolayalım. İpi doladıktan sonra halkanın içinden tığı geçirelim ve bir tane daha alalım. Sonra tığa bir kez dolayıp iki taneden geçirelim.

1 alıp iki tanenin içinden geçirelim. Tekrar 3 defa ipi tığa dolayalım. Halkanın içinden tığı geçirelim. Bir kez alalım tekrar alıp ikisinden çıkaralım. Bir alıp iki taneden geçirelim.

4 tane yaptıktan sonra 5 zincir daha çekelim. 5 zinciri halkaya sık iğne yapalım. 5 tane zincir çekelim 3 defa ipi dolayalım. 1 alıp iki tanenin içinden geçirelim. Tekrar 3 defa ipi tığa dolayalım.

Halkanın içinden tığı geçirelim. Bir kez alalım tekrar alıp ikisinden çıkaralım. Bu şekilde hepsini yapalım. Kalan küçük ipi çekip fiyonk haline getirelim. Son olarak ipi ortadan dolayalım ve fiyonku tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.