Pencere Patik Yapımı / Detaylı Anlatım

5.477
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere pencere patik yapımı paylaşacağım. Patik modelini isterseniz çeyizlik olarak yapabilirsiniz. Tığ işi sevenlerin çok beğenisini alacak.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Pencere patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 44 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.