Parmağın Etrafında Yapılan İğne Oyası – Sonsuzluk İğne Oyası Yapılışı

3.790
A+
A-

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası modeli

Merhaba  arkadaşlar  hepinizi  en  güzel  dileklerimle  selamlıyorum. Parmağın etrafında yapılan iğne oyası yani diğer adı ile sonsuzluk iğne oyası yapılışı ile geldim karşınıza. Evet bugün  yapımı  ve görüntüsüyle  farklı  bir  modelle  yine  sizlerle  birlikteyiz. Bu modelin diğer bir adı da sonsuzluk kelebek modeli denmektedir. Gördüğünüz gibi biz yetenekli hanımlar isim vermekte oldukça cömertiz:)

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu iğne oyası modeli hep yapılışı hemde görünümü itibari ile çok farklı ve güzle bir iğne oyası modeli. Parmağımıza yada çatal iğneye  ip  dolayarak  yapılan bu modelimizin  uygulaması  gayet  kolaydır  ve  zevkle  yapacağınızı  tahmin  ediyorum. Bayanlar arasında bu tarzda parmağın etrafında yapılan iğne oyası modeli işlerine iğne oyası parmak oyası modelleri denmektedir.

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Ayrıca sonsuzluk kelebek iğne oyası modelleri sadece bu konu da anlatacağımız model ile sınırlı değildir. Bir çok çeşitli versiyonda iğne oyası sonsuzluk modelleri yetenekli hanımlar tarafından yapılmıştır. Resimli anlatımla sonsuzluk iğne oyası yapılışı anlattıktan sonra bir tane de videolu anlatım ile sonsuzluk işareti parmak oyası yapılışı anlatımı paylaşacağım.

Bu  güzel  modelimizi  beyaz  tülbentlerini ,bebek  yüz  örtülerini  ve  çiçekli  yazmalarınızda  rahatlıkla  kullanabilirsiniz. Hepsine de  çok  yakışacağından  eminim  isterseniz  yavaş  yavaş  bu  çıtı  pıtı  güzelliğimizin  anlatımına  geçelim.

Şimdiden hepinize kolay gelsin.

Resimli anlatımla adım adım parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

İlk  önce  parmağımıza  veya  çatal  iğnemize  8  defa  ip  dolayarak  başlayalım. ( Ben  bu  modelimizi  parmağımda  yapmayı  tercih  ettim.)Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Parmağımızdan  çıkardığımız iplerimizi  dağılmamasına  dikkat  ederek  tam ortasından  başka renk  bir  ipimizi 2  defa  dolayarak  sıkı  bir  düğüm  atalım.

İğne oyası düğüm atma püf noktaları için ilgili konuya bakınız. “

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Parmağımızdan  çıkardığımız iplerimizi  dağılmamasına  dikkat  ederek  tam ortasından  başka renk  bir  ipimizi 2 defa  dolayarak  sıkı  bir  düğüm  atalım demiştik. Bu da ikinci düğümümüz oluyor.

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Bu  şekilde 8 defa sık iğne yaparak  ilk kısmı  bitirelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

İpimizle  tam  karşıya geçelim. Ve  yine  sıkı  bir  düğüm  atalım.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Aynı şekilde  8  tane  sık  iğne  yaparak  bu  bölümü de  bitirelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Şimdi  beyaz ipimizi 2 sapını da birleştirerek  yine  sıkı  bir  düğüm  atarak  sabitleyelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Ve  küçük  bir  yuva yapalım. (Yukarıda resimde olduğu gibi )Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Tekrar  yuvamızın  üzerine  çıkarak  orta boy  kirpikler yapmaya  başlayalım. Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Toplamda  5  tane  kirpik  yapacağız. Motiflerimizin  bitmiş  halini  fotoğrafta  görüyorsunuz.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Şimdi  sıra  motiflerimizin  montesine  geldi. Yeşil  ipimizle 1  tane  zürafa  yapıp  iğnemizi fotoğrafta  görüldüğü  gibi  mor  ipimizden  geçirelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Ve  minik  bir  zürafayla alttaki  zürafamıza  birleştirelim.

İğne oyası zürafa nasıl yapılır öğrenmek için ilgili konuya bakınız.”

Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Araya  3  tane  daha  zürafa  yaparak  iğnemizi  yine  diğer taraftaki  mor  ipimizden  geçirelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Ve  yine  küçük  bir  zürafa ile  alttaki  zürafamıza  birleştirip devam  edelim.Parmağın etrafında yapılan iğne oyası

Fotoğrafta iğne oyası sonsuzluk işareti modelimizin bitmiş halini görüyorsunuz. Aralara  istediğiniz  gibi  minik  pır  pırlar  yapabilirsiniz. ( İğne oyası pırpır yapımı için )

Model aralıklarınızı  siz  zevkinize  göre  sıklaştırıp  uzaklaştırabilirsiniz. Bu gün de  yine  size  elimden  geldiği  kadar  yardımcı  olmaya  çalıştım. Umarım bir  nebze  olsun  size  faydam  dokunmuştur. Eğer  öyleyse  ne  mutlu  bana.

Sizden isteğim lütfen konu sonuna yorum yazarak görüşlerinizi bize bildirin.

Parmakla yapılan iğne oyası modelimizi yapmak  isteyen  bütün  arkadaşlara  şimdiden  kolaylıklar  diliyorum. Sevgi   ve  saygılarımla.  Sağlıcakla  kalın.

İğne oyası öğrenmek isteyen ve nasıl iğne oyası öğrenebilirim diyenler için iğne oyası teknikleri sayfamıza bakmalarını ve kolay iğne oyası modelleri ve yapılışı konusuna bakmasını tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.