Parça Kumaşlar İle 2 Oyuncak Fikri

Merhaba hanımlar bugün sizlere parça kumaşlar ile 2 oyuncak fikri yapımını paylaşacağım. Elinizde kalan artık kumaşları değerlendirmek için harika bir yol. Çocukların çok seveceği harika iki oyuncak modeli.

Malzemeler

  • Parça kumaşlar
  • Düğme
  • İp
  • Akrilik boya
  • Makas

Yapımı

Oyuncak yapımı için öncelikle parça kumaşları uzun ince keselim. 4 adet kısa 4 uzun parça keselim. Farklı renkteki kumaşı küçük 2 parça halinde keselim. Aynı boyuttaki parçaları birbirine dikelim.

Bacak kısmı için olan iki kumaşı elyafla dolduralım. Teker teker hepsini dolduralım. Büyük kumaşın üzerine gözleri için düğme dikelim. Burun ve ağızı çizip üzerine ip dikelim.

Kalp şeklinde bir kumaş kesip onu da alta dikelim. Küçük kulakları da kafanın üzerine dikelim. Sonra kol ve bacakları da dikelim. Son olarak ortadaki parçanın içini elyafla doldurup oyuncağı tamamlayalım.

Küçük oyuncağın yapımı için gövde için bir kumaş keselim. Kol bacak ve kulakları için aynı kumaştan küçük parçalar keselim. İkili haldeki kumaşları dikelim. Hepsinin içini elyafla doldurup kapatalım.

Tersinden büyük kumaşa iğneleyelim. Kol ve bacakları da tersinden dikelim. Kalan boşluktan düz tarafını çevirelim. Göz ve burnunu boyayalım. Hepsini boyadıktan sonra kafanın içini de elyafla dolduralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.