Papyonlu Ata Bebek Yeleği Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere papyonlu ata bebek yeleği yapımı paylaşacağım. Modeli sevdikleriniz için de yapabilirsiniz. Kendi bebeğiniz varsa bebeğiniz için isterseniz de yakınınızda ki bebeklere hediye olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 3 numara şiş
  • İğne

Papyonlu Ata Bebek Yeleği Yapımı

Yeleğimize ilk olarak 3 ilmek atalım. İlk ilmeği boş olarak alalım. Diğerini ters örgü örelim en son ilmeği de düz olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği boş alalım 1 arttırma yapalım ortadaki ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 arttırma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Diğer taraf da ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği boş alalım 1 arttırma yapalım ortadaki ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 arttırma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Diğer taraf da ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği boş alalım.

İlk ilmeği boş alalım 1 arttırma yapalım ortadaki ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 arttırma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Diğer taraf da ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği boş alalım 1 arttırma yapalım ortadaki ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 arttırma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Diğer taraf da ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde istediğimiz sayıya gelene kadar arttırma yapalım. Daha sonra parçaları dikelim. Papyon ve cepleri de yaparak modelimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.